Porto Carras Grand Resort 5*

Сместен среде прекрасен пејсаж, на сама песочна плажа на нај истакнатото место за одмор на Халкидики, повеќе пати наградуваниот Porto Carras Sithonia нуди сместување со 5 ѕвездички опкружено со гламур и елеганција.

Прочитај повеќе

ATHOS PALACE HOTEL 4* - Калитеа

Импозантниот и гостопримлив Athos Palace Hotel 4* е предводник на GHotels Group. Се наоѓа на полуостровот Касандра - Грција во зеленo опкружување во близина на селото Калитеа, директно на убава песочна плажа со чиста кристална вода.

Прочитај повеќе

AKRATHOS HOTEL 4* - АТОС

Многу популарен хотел за одмор на полуостровот Атос и едно од најдобрите места за одмор и релаксација. Се наоѓа веднаш до плажа, на 2 км од Уранополи со прекрасен поглед на заливот Атос и островот Амулјани. Плажата секоја година е добитник на Сино Знаме поради чистотата и високиот квалитет.

Прочитај повеќе