Sani Beach Hotel 5*

Надвиснат над азурните води на неверојатниот Р'т Сани, луксузно реновираниот Sani Beach Hotel коегзистира во склад со природата околу него. Овој простран хотел ветува искуство со пет ѕвезди за целото семејство со своите ексклузивни плажи и златни песоци, примамлива спа и импресивни ресторани со нивниот избор на интернационална и грчкa кујна.

Прочитај повеќе

MAYOR PELEKAS MONASTERY

Уживајте во топлината на кристално чистата вода, вистинско искуство за обновување и разгалете се во топлото грчко сонце. Mayor Pelekas Monastery е една од најпопуларните плажи на островот Крф, која претставува идеална дестинација за романтичен или семеен одмор.

Прочитај повеќе

BOMO PENINSULA RESORT & SPA - 4 *

Традиционален критски стил, византиска капела со неверојатни мурали. Сместен е на височинка, опкружен со две уникатни плажи. Современ хотелски стил, ресторан, барови, Олимписки базен, детски базен, детски клуб, интернет, спортски и забавни активности. Идеално место за семеен одмор, многу популарен кај туристите.

Прочитај повеќе