Хотел ПУТНИК 4* - Копаоник

Хотел Путник се наоѓа во „Сунчана долина“, најубавиот дел на Копаоник, на 1.650 метри надморска височина.Целосно реновиран хотел, сега им нуди на своите гости се што ќе го направи нивниот одмор удобен, интересен и пријатен.

Прочитај повеќе

РТАЊ

Ртањ“ се наоѓа на Копаоник, под врвот „Мали Караман“, на надморска височина од 1786 метри, на самата скијачката патека. Едно од најпознатите места на најубавата планина во Србија.

Прочитај повеќе

Grand Hotel & Spa - MK Resort Kopaonik

Grand Hotel & Spa може да се пофали со совршена локација, веднаш до скијачките патеки и ски -лифтовите, со прекрасен поглед над шумските падини на Копаоник. Супериорната удобност и во нивните 201 луксузни соби и апартмани се комплетирани со бројни капацитети за релаксација и уживање во текот на целата година.

Прочитај повеќе