Будимпешта

Дури и да отпатувате на само еден ден во прекарниот град Будимпешта, можете да видите многу долкоку направите добар план за шетање и разгледување на метроплоата на Унгарија.

Прочитај повеќе

Белек, Беверли Хилс на Турската ривиера

Ако имате вкус за префинети работи во животот, одмор во Белек Ви е билетот за влез. Гламурозни плажи, луксузни хотели, средени голф терени и врвни ресторани го прават „crème de la crème“, „Rolls-Royce“, „скапоцен камен на круната“ – или кој и да е синоним во тој стил за летувалиште на Тиркизниот брег.

Прочитај повеќе

РАСКОШНО КРСТАРЕЊЕ СО ДВОРСКИ ПРИЕМ

Коста Медитеранеа ја претставува италијанската елеганција, елаборира во своите детали и е исполнета со уметнички дела.

Прочитај повеќе