Пампорово - најсончевиот ски центар во Бугарија

Пампорово е еден од најпопуларните, модерни ски центри во Бугарија. Исклучително удобен и достапен. Ски центарот се наоѓа на впечатливите 1650 метри надморска височина, точно под врвот Снежанка (1926 м). Самиот ски центар и скијачките патеки се украсени со елова шума. За љубителите на зимските спортови, снежната покривка се задржува цели 150денови.

Прочитај повеќе

HOTEL PERELIK 5* - ПАМПОРОВО

Хотелот е реновиран во 2004 год., на 7 ката, 2 лифта 181 соба. Двокреветни соби 164 (2 стандард. + 1 дополн. кревет; макс.3 возрасни, 24м²).Сите соби се со централно греење, сателитска ТВ, радио, телефон, мини бар, интернет, тепих на подот, купатило со туш или када. Дел од собите имаат и балкон.

Прочитај повеќе

VILLAS MALINA 3* - ПАМПОРОВО

Вилите Малина се наоѓаат во близина на ски патеките на Пампорово, и нудат 30 целосно опремени и комфортни вили во текот на целата година. Вилите "Малина" создаваат неповторливо чувство за одмор во оаза, дополнета со традиции и типично родопско гостопримство.

Прочитај повеќе