Банско

Стариот дел на град Банско има зачувана атмосфера на типично балканско гратче со исклучителна архитектура, прекрасна природна средина и богато културно наследство коешто го разликува од другите ски-центри.

Прочитај повеќе

MPM BANSKO SPA & HOLIDAYS 4* - БАНСКО

Хотелот е одалечен 1 km од центарот на Банско и организира бесплатен превоз од гондолата (според распоред). Хотелот е реновиран во 2012 година. Сите соби имаат брачен кревет или две одделни легла, кауч на пуштање, кабелска телевизија, телефон, греење, мини бар, сеф, тоалет со туш кабина или када, фен за коса.

Прочитај повеќе

LUCKY BANSKO 5* - БАНСКО

Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата. Опис на соби: Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 - 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 - 40 m2), Apartman Deluxe (50 - 55 m2), Apartman Executive (60 - 65 m2), Apartmani со 2 соби (82 - 85 m2).

Прочитај повеќе