VICEROY - Луксузен ресорт на Копаоник

VICEROY KOPAONIK е првиот луксузен хотел на Копаоник со пет sвезди (5*) и припаѓа на меѓународниот синџир VICEROY HOTELS AND RESORTS. Ова е првиот објект што компанијата го отвора во Европа, и само втората дестинација за скијање во портфолиото на групата.

Прочитај повеќе

Копаоник - Ски опенинг и потоа

Извесно е дека за Ски Опенинг настанот на Копаоник, најавен за 09-12.12.2021, покрај добрата забава ќе има и добро скијање, а за сите останати кои сакаат да поминат мал ски одмор во поопуштена атмосфера, а сепак во прв ред, го предлагаме следново: Gorski Hotel & SPA, Viceroy Koaponik и Grand Hotel & SPA Koaponik

Прочитај повеќе

Grand Hotel & Spa - MK Resort Kopaonik

Grand Hotel & Spa може да се пофали со совршена локација, веднаш до скијачките патеки и ски -лифтовите, со прекрасен поглед над шумските падини на Копаоник. Супериорната удобност и во нивните 201 луксузни соби и апартмани се комплетирани со бројни капацитети за релаксација и уживање во текот на целата година.

Прочитај повеќе