Банско

Стариот дел на град Банско има зачувана атмосфера на типично балканско гратче со исклучителна архитектура, прекрасна природна средина и богато културно наследство коешто го разликува од другите ски-центри.

Прочитај повеќе

Пампорово - најсончевиот ски центар во Бугарија

Пампорово е еден од најпопуларните, модерни ски центри во Бугарија. Исклучително удобен и достапен. Ски центарот се наоѓа на впечатливите 1650 метри надморска височина, точно под врвот Снежанка (1926 м). Самиот ски центар и скијачките патеки се украсени со елова шума. За љубителите на зимските спортови, снежната покривка се задржува цели 150денови.

Прочитај повеќе

MPM BANSKO SPA & HOLIDAYS 4* - БАНСКО

Хотелот е одалечен 1 km од центарот на Банско и организира бесплатен превоз од гондолата (според распоред). Хотелот е реновиран во 2012 година. Сите соби имаат брачен кревет или две одделни легла, кауч на пуштање, кабелска телевизија, телефон, греење, мини бар, сеф, тоалет со туш кабина или када, фен за коса.

Прочитај повеќе