BOMO PLATAMON CRONWELL RESORT 5*

BOMO CRONWELL PLATAMON RESORT *****

Овој луксузен Ultra All Inclusive ресорт се наоѓа на прва линија на плажа во областа Пиериа. На располагање на гостите нуди спа центар, комфорни соби, ресторани, барови, таверни, воден парк, бесплатни лежалки, интернет, спортски и забавни активности...

Собите се елегантно украсени со големи прозорци од подот до таванот, повеќето со поглед кон морето и сите опремени со 32" ТВ.

Со површина од 1.500 m², спа центарот нуди уникатно велнес искуство. Загреан базен, џакузи, сауна и масажи се само неколку од достапните капацитети.

Во рестораните се служат висококвалитетни грчки и западно-европски јадења подготвени за гостите, а во сите барови за време на престојот се служи кафе, свежи сокови и коктели.
 
Локација: На 1,5 км. Платамона, 35 км од Катерини, 100 км од Солун. Прва линија на море.
 
Сместување: Опремени со сателитска ТВ, клима, телефон, мини бар, сеф, интернет, фен.
 
Услуга:  ultra all inclusive (доручек, ручек и вечера – шведска маса – меѓународна и медитеранска кујна, тематски вечери (на пример, италијанска и грчка кујна), грицки (од 10:00 до 20:00 часот), сладолед во текот на целиот ден (10:00 – 23:00), мени за вегетаријанци и дијабетичари (на барање на лице место), чај и слатки во Лоби бар (17:00 -18:00 часот). Пијалоци во баровите (Splash Bar, Lobby Bar, Beach Bar ) неограничено конзумирање на различни кафиња. Чај, газирани пијалоци, чоколадни напитоци, сокови, локални и увозни алхохолни пијалоци.
 
Содржини: ресторан, таверна, lounge bar, beach bar, базен, фитнес центар, Спа центар, бесплатен паркинг, перална, мини маркет

Одалеченост од плажа: на сама плажа 

Спорт и забава:  тенис, мал фудбал, одбојка на плажа, аеробик, пинг-понг, билијард, кошарка, водни спортови...

До -40% промоција до 15.08 (ограничен број) 
Период на престој од 08.08.2020
7 Ultra All Inclusive - 1922€   
1167€
Double room Side Sea View 
Две деца до 15 години бесплатно!Побарајте дополнителна понуда >>>
 

Галерија

Поврзани блог статии