Lujo Bodrum Hotel 5*

Велигден во Бодрум

Специјална промоција !!!!

Lujo Bodrum Hotel 5*

A`la Carte All Inclusive

Пакет аранжман: 4/7 ноќевање (A`la Carte All Inclusive) +авионски превоз+трансфер 

Термини:  28.04-02.05.2021/28.04-05.05.2021

 

Ликсузниот хотел Lujo Bodrum 5* е со минималистички архитектонски стил, природни бои и импресивни погледи на Егејското Море, ги комбинира удобноста и луксузот со толку деликатна рамнотежа и уметничка строгост. Хотелот е отворен во 2018 година. Се состои од тринаесет блокови на 4 ката. 

 

ЦЕНИ НА  ПАКЕТ АРАНЖМАН

 

Пакет аранжмани (авион+трансфер+хотел ) по лице     :

Термин : 28.04-02.05.2021

Број на ноќи: 4 

Услуга: Ala Carte All Inclusive

Тип на соба 

По лице во двокреветна соба

I Дете 2-12 г.  со 2 возрасни

II Дете 2-12 г.  со 2 возрасни

Delux

Lujo Hotel Bodrum 5*

Двокреветна стандардна соба

1399 €

На барање

На барање

           

Пакет аранжмани (авион+трансфер+хотел ) по лице     :

Термин : 28.04-02.05.2021

Број на ноќи:7 

Услуга: Ala Carte All Inclusive

Тип на соба 

По лице во двокреветна соба

I Дете 2-12 г.  со 2 возрасни

II Дете 2-12 г.  со 2 возрасни

Delux

Lujo Hotel Bodrum 5*

Двокреветна стандардна соба

2281 €

На барање

На барање

           

 

НАПОМЕНА - Цените се ПАКЕТ цени дадени по лице за сместување во соодветниот тип на соба стандард двокреветна/услуга 

Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места на aвион и во хотел – на барање)

УСЛУГИ

 

Во пакет аранжманот  е вклучено:

 • Повратен авионски билет на релација  Скопје-Истанбул-Бодрум (вклучен багаз рачен 7кг и чекиран 30кг, согласно политика на авио компанија); 
 • Трансфер аеродром - хотел - аеродром ;  
 • 4/7 ноќевања во избраниот хотел/ тип на соба/ на база Се вклучено услуга; 
 • Организација и реализација на патувањето
 • Влезна виза за  Дубаи (задолжително за сите лица)

Во програмата не е вклучено:

 • Патничко осигурување ;
 • Индивидуални трошоци;
 • Факултативни екскурзии кој не се наведени во програмата ;
 • ПЦР тест ;(доколку се бара )

Детали од летот  за пакетот 4 ноќи:

1  TK1004  28APR  SKPIST           0835 1110   
2  TK2528  28APR  ISTBJV           1355 1510   
3  TK2539  02MAY  BJVIST           0410 0530   
4  TK1003  02MAY  ISTSKP           0725 0745 

Детали од летот  за пакетот 7 ноќи:

1   TK1004  28APR  SKPIST           0835 1110   
2  TK2528  28APR  ISTBJV           1355 1510   
3  TK2539  05MAY  BJVIST           0410 0530   
4  TK1003  05MAY  ISTSKP           0725 0745   

 

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ И УСЛОВИ

 

Услови :

 • При резервација се плаќа депозит од 30%, а преостанатиот износ се доплака до 17.04.2021
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
 • Патничко осигурување

 

Рокови за отказ на аранжманот и пенали:

 • До 45 дена пред датумот на поаѓање се задржува неповратниот депозит од 50% од вредноста на аранжманот;
 • Помеѓу 45-тиот и 36-тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
 • помалку од 35 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот. 

 

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари

НАПОМЕНА - Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со Вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Бодрум согласно промена дирекно од авио компанијата.

Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата на превозниците. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае.

 

Забелешки:

 • Турција  бараат негативен тест за PCR не постар од 72 часа.
 • За патниците кои имаат платен аранжман во нашата агенција, постои можност да закажат состанок за тестирање.

 

Галерија