Splendid Conference & Spa Resort 5*

Велигден во Будва

Еклузивна промоција !!!!


Splendid Conference & Spa Resort 5* 

Пакет аранжман: 4 ноќевање (Со појадок) 

Термини:  28.04-02.05.2021

 

Луксузниот  хотел Splendid Conference & Spa Resort 5* се наоѓа веднаш до долгата песочна плажа во центарот на Бечиќи. Овој луксузен хотел е оддалечен само на  2 км од Стариот град Будва. Хотелот има извонреден СПА центар, располага со затворени базени со топла вода, сауни, хидромасажни кади и парни бањи со Сваровски кристали.

 

Елегантно украсените соби и апартмани вклучуваат клима, ЛЦД телевизор со сателитски канали и приватен балкон со поглед на Јадранско Море и Бечишискиот залив. Удобните бањи нудат бањарки, тоалети и фен.

 

А-ла-карте ресторанот на самото место служи одлични црногорски и интернационални храна, подготвени со свежи состојки. Исто така, се нуди и голем избор на локални и светски познати вина.

 

На располагање Ви е приватна песочна плажа со чадори и лежалки. Можете исто така да се опуштите покрај базенот, каде што се служат пијалоци и ужинки во текот на целиот ден. Познатото  Казино Ројал исто така се наоѓа во самиот хотел. Хотелот е со рејтинг  9,3 .

 

 

ЦЕНИ НА  ПАКЕТ АРАНЖМАН

 

Пакет аранжмани по лице  :

Термин : 28.04-02.05.2021

Број на ноќи: 4 

Услуга: Со појадок

Тип на соба 

По лице во двокреветна соба

I Дете 2-12 г.     со 2 возрасни

II Дете 2-12 г.     со 2 возрасни

Delux

Splendid Conference & Spa Resort 5*

Двокреветна стандардна соба

190 €

Бесплатно

Бесплатно

           

 

НАПОМЕНА - Цените се ПАКЕТ цени дадени по лице за сместување во соодветниот тип на соба стандард двокреветна/услуга .Бројот на  соби е ограничен по оваа пакетна цена .

Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД)

УСЛУГИ

 

Во пакет аранжманот  е вклучено:

 • 4 ноќевања во избраниот хотел/ тип на соба/ со појадок; 
 • Wi-Fi интернет во сите соби и на сите јавни простории – бесплатно 

Во програмата не е вклучено:

 • Патничко осигурување ;
 • Индивидуални трошоци;
 • Факултативни екскурзии кој не се наведени во програмата ;
 • Локална туристичка такса - 1.50 € од лице од ден 
 • ПЦР тест ;(доколку се бара )

 

 

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ И УСЛОВИ

Доплонителни услуги :

 • Ручек (без пијалоци ) -доплата 16€ од лице од ден 
 • Вечера (без пијалоци ) -доплата 18€ од лице од ден 
 • Доплата за  соба со поглед на море - 20 € по соба / на ден,
 • Доплата за соба со премиум поглед на море (централен блок / повисок кат) - 40 € по соба / ден;
 • Патничко осигурување

Услови :

 • При резервација се плаќа депозит од 30%.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
 • Патничко осигурување

 

Рокови за отказ на аранжманот и пенали:

 • До 45 дена пред датумот на поаѓање се задржува неповратниот депозит од 50% од вредноста на аранжманот;
 • Помеѓу 45-тиот и 36-тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
 • помалку од 35 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот. 

 

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари

Забелешки:

 • Црна Гора не  бараат негативен тест за PCR 
 • За патниците кои имаат платен аранжман во нашата агенција, постои можност да закажат состанок за тестирање доколку е потребно .

Ви требаат повеќе информации?  Тука сме за вас!

+389 70 317 022 |  info@agentur.com.mk

Актуелни понуди

Сите блог статии од Актуелни понуди