ХРВАТСКА - ИТАЛИЈА - ГРЧКА

8 ДЕНА / 7 НОЌИ

ДЕН ПРИСТАНИШТЕ ПРИСТИГНУВАЊЕ ПОАЃАЊЕ
1 Dubrovnik                                               - 13:00
2 Venice (Italy) 08:30                                             17:00                                         
3 Bari (Italy) 14:00 20:00
4 Corfu (Greece) 09:00 14:00
5 Santorini (Greece) 12:30 20:30
6 Mykonos (Greece) 06:30 17:00
7 Cruising - -
8 Dubrovnik 06:00 -

 

Луксузен, релаксирачки и многу забавен: Коста Делисиоса е спектакуларен брод со личност што отскокнува и вродена елеганција. Инспириран од задоволство, секој од деталите на бродот се скапоцени, како што гостите ќе уверат веднаш во неверојатнатаиот delle Delizie Atrium кој ги пречекува во уникатен амбиент во однос на неговиот дизајн, светла и сензации. Овој извонреден брод е украсен со скапоцени елементи како гранит, венецијански штуко полирани ѕидови, пергамент хартија, Мурано стакло, модерен челик и многу повеќе, создавајќи ентериери кои нудат целосно ексклузивно расположение за секое крстарење.
Палубите на Коста Делисиоса носат имиња на најубавите цвеќиња и нудат бескрајни можности за забава и релаксација, без разлика дали гостите бараат одмор на сонце и добро пливање или возбудливи работи во вечерните часови. Четири врвни ресторани и единаесет спектакуларни барови, врвни спортски објекти и фитнес опрема, футуристички симулатори за Голф и Гран При, прекрасно 4Д кино, уникатна Самсара Спа и многу други изненадувања што ги очекуваат гостите, на брод каде што треба да бидат истражени сиѕе задоволства едно по едно.

Удобност далеку од дома!

Oбјекти вклучени во комплексот


Базени 
--------------------------------------------------
Казино
--------------------------------------------------

СПА и Велнес
--------------------------------------------------
Детски центар
--------------------------------------------------

Амбуланта
--------------------------------------------------
Шопинг Центар
--------------------------------------------------

Резервирајте на време и искористете го попустот!

8 ДЕНА / 7 НОЌИ, ЦЕНИ ОД 499 € 
БЕСПЛАТНО ЗА ДЕЦА ДО 4 ГОДИНИ 

Останати понуди

Следете нѐ на

УДОБНОСТ ДАЛЕКУ ОД ДОМА!

Крстарења

За љубителите на морето, бродскиот превоз е најдобар. Стотици бродови пловат по светот и чекаат само на вас.