ЛУКСУЗНО КРСТАРЕЊЕ ПО МЕДИТЕРАНОТ

Луксузен, релаксирачки и многу забавен: Коста Делициоза е спектакуларен брод со личност што отскокнува и вродена елеганција. Инспириран од задоволство, секој од деталите на бродот се скапоцени, како што гостите ќе уверат веднаш во неверојатнатаиот delle Delizie Atrium кој ги пречекува во уникатен амбиент во однос на неговиот дизајн, светла и сензации. Овој извонреден брод е украсен со скапоцени елементи како гранит, венецијански штуко полирани ѕидови, пергамент хартија, Мурано стакло, модерен челик и многу повеќе, создавајќи ентериери кои нудат целосно ексклузивно расположение за секое крстарење.
Палубите на Коста Делициоза носат имиња на најубавите цвеќиња и нудат бескрајни можности за забава и релаксација, без разлика дали гостите бараат одмор на сонце и добро пливање или возбудливи работи во вечерните часови. Четири врвни ресторани и единаесет спектакуларни барови, врвни спортски објекти и фитнес опрема, футуристички симулатори за Голф и Гран При, прекрасно 4Д кино, уникатна Самсара Спа и многу други изненадувања што ги очекуваат гостите, на брод на кој што треба да бидат истражени сите задоволства едно по едно.

 

Ден Датум Пристаниште Пристигнување Поаѓање
1 27-10 Sun Savona (Italy) - 17:00
2 28-10 Mon Naples (Italy) 13:30 20:00
3 29-10 Tue Catania (Sicily) 13:00 20:00
4 30-10 Wed La Valletta (Malta) 08:00 15:00
5 31-10 Thu Cruising - -
6 01-11 Fri Barcelona (Spain) 09:00 17:00
7 02-11 Sat Marseilles (France) 09:00 17:00
8 03-11 Sun Savona (Italy) 09:00 -

Галерија

Поврзани блог статии