Porto Carras Meliton Hotel 5*

Porto Carras Meliton Hotel 5*

Сместен среде прекрасен пејсаж, на сама песочна плажа на нај истакнатото место за одмор на Халкидики, повеќе пати наградуваниот Porto Carras Meliton Hotel нуди сместување со 5 ѕвездички опкружено со гламур и елеганција. Ресортот располага со приватна марина, казино и спа центар.

Дизајнирани да ги задоволат сите семејни потреби, собите се луксузно декорирани со елегантен мебел и мермерни бањи и нудат удобност и дискретна приватност. Балконите се со поглед за фалење, без разлика дали е кон заливот Торонеос или кон голф терените. Сите се опремни со сателитска ТВ, климатизирани и фен во бањата.  

Нај современиот спа центар кој што ќе Ви понуди ексклузивни третмани содржи турска бања, сауна, затворен базен, фитнес центар, и фризерски услуги. Останатите рекреативни објекти ги сочинуваат фудбалско игралиште, кошаркарско игралиште и терен за голф со 18 дупки.

За врвно гастрономско искуство, на располагање Ви се 4 ресторани кои што служат медитерански и грчки специјалитети. 5-те барови што се покрај базените, на плажа, во лагуната и во казиното, служат освежителни коктели и вино од сопственото лозје на хотелот.

За децата се организираат специјални детски активности од страна на посебен аниматорски тим. Дополнително, на лице место има и школа за јавање, 2 игротеки и куглана.
Бесплатен приватен паркинг и бесплатен интернет пристап на некои од јавните површини. 

Термин: 08.10-11.10.2021
Хотел:
Porto Carras Meliton Hotel 5*
Услуга:Полу пансион (појадок и вечера)
Тип на соба: 
Double Room Golf
Пакетна цена вкупно за две лица : 440 €

Дете до 11 години бесплатно!
 
Повеќе информации на 070317022, info@agentur.com.mk
или

Пратете барање на следниов: линк

Галерија