ALBATROS BEACH RESORT 4* - ХУРГАДА

ALBATROS BEACH RESORT 4* - ХУРГАДА

Хургада е местото што ја става Египетската таканаречена Црвено Морска Ривиера на светската мапа кога станува збор за All Inclusive одмори. Во последниве 50 години градот Хургада е прилично растресен од неговите рибарски корени и прераснува во плејада на луксузни хотели и блескава марина. 

Albatros Beach Resort - Hurgada е луксузно прибежиште, каде што посетителите можат да се релаксираат и да уживаат во чудесното Црвено Море со летни временски услови преку целата година.
Ресортот е сместен во прв ред на плажа, all inclusive концепт, опкружен со 123.000 m² убави градини со базени и кристално чисто сино море. Оддалечен е само 15 минути од аеродромот во Хургада и 20 минути од центарот на градот.

Плажата на Albatros Beach Resort е заштитен мал залив, совршен за виндсурф, кајак и други спортови на вода. Нежните бранови и плитките води се безбедни за децата и доволно забавни за возрасните, а долгата плажа е совршена за џогирање или долги прошетки на изгрејсонце или зајдисонце.

Удобно и шармантно декорирани соби со поглед кон градина и базени или кон морето. Располага со 664 соби од различни категории кои се движат од стандардни соби и бунгалови па се до апартмани.

Сите сместувачки капацитети се опремени со клима уред, мини бар, сателитска телевизија, телефон со директно бирање, бања со туш, фен за коса, луксузен сет за туширање и излегуваат на балкон или тераса.


Термин: 14.08 - 20.08.2020
- 7 дена, 6 ноќевања на услуга AI
- Авионски билет со чартер лет од Скопје (со дозволени 20кг чекиран багаж по лице)
- Аеродромски такси
- Трансфер аеродром - хотел – аеродром


 Цена 978 евра за двајца!!!
 
Во цената не е вклучена египетската виза се плаќа на аеродром 25 долари по лице


Понуди од сите хотели во Хургада


ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА

Галерија

Поврзани блог статии

Ви требаат повеќе информации?  Тука сме за вас!

+389 70 317 022 |  info@agentur.com.mk

Актуелни понуди

Сите блог статии од Актуелни понуди