BOMO TOSCA BEACH 4* - Кавала

BOMО CLUB TOSCA BEACH - Кавала, ужива привилегирана локација, комбинирајќи ги уникатната убавина и величественост на природата со прифатлива луксуз, на само 6 километри од градот Кавала. 

Хотелот се состои од бунгалови (50-150 метри од плажа), наредени во мала борова шума. Централна зграда со ресторан, рецепција и 18 бунгалови и е одличен избор за релаксирачки семеен одмор во Грција. Целосно реновиран во 2016 година.
Хотелот, исто така располага со детски клуб, каде што се организираат забавни и спортски активности.

Посетителите можат да ги посетат историските споменици во регионот, како што се античкиот театар Филипи, античките термални бањи, кои се уште работат денес, езерото Керкини, познатата Делта на Нестос и островите Тасос и Самотраки.

Локација
Живописен туристички регион Кавала, 1 км од градот Палио (со многу продавници, таверни, барови и ресторани), 6 км од градот Кавала, 40 км од аеродромот во Кавала, 160 км од аеродромот "Македонија" во Солун. 

Double Room Sea View
6 Ultra All Inclusive
Вкупно за 2 возрасни
Престој од 05.07.2020 - 620 €


Double Room Sea View
7 Ultra All Inclusive
Вкупно за 2 возрасни
Престој од 05.07.2020 - 724 €


Дете до 11 години бесплатно!!!

Галерија

Поврзани блог статии