AKRATHOS HOTEL 4* - АТОС

Многу популарен хотел за одмор на полуостровот Атос и едно од најдобрите места за одмор и релаксација.  Се наоѓа веднаш до плажа, на 2 км од Уранополи со прекрасен поглед на заливот Атос и островот Амулјани. Плажата секоја година е добитник на Сино Знаме поради чистотата и високиот квалитет. 

На своите гости им нуди современ и стилски престој со избор од 266 соби и апартмани, сите опремени со независна климатизација / греење, двокреветни или со француски кревети, сефови, сателитска ТВ, фен, мини фрижидери во соби, мини барови во апартмани, опремени балкони и сет за  чај / кафе.

Сите соби се декорирани во модерен и минималистички стил, нудат функционална елеганција и дарежливи удобности на гостите.

Хотелот се грижи за јадењето на своите посетители преку секој оброк. Грижата на готвачот, одличниот квалитет, изборот на вкусови и рецептите се менуваат според сезоната и свежите состојки. Медитеранската исхрана, грчката кујна и интернационалните јадења ги полнат тањирите и сите сетила.

Приватен мост за да се стигне безбедно на плажа. Базен со слатка вода, многу безбеден детски базен, спасители, 24 часовен безбедносен сервис, 24 часа лекарска услуга (со плаќање), базен бар, главен бар, бар на плажа, ресторан, накит и козметика, супер маркет, фитнес, детско игралиште во хотелот и на плажа интернет  пристап. 

LAST MINUTE 20% попуст за резервации за престој до 31.07.2019.

Нашата понуда се однесува за престој почнувајќи од  08, 09, 10, 11, 12, 13, 14 и 15-07-2019, 
Сместување во 
Double Room  / 2Ad+1ch(2-12)
All Inclusive 7 ноќевања 1.307€
Дете до 12 години БЕСПЛАТНО!


Понудата важи за резервации направени до 10.07.2019 и за минимум 5 ноќи. 


ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА

 

Галерија

Поврзани блог статии

Ви требаат повеќе информации?  Тука сме за вас!

+389 70 317 022 |  info@agentur.com.mk

Актуелни понуди

Сите блог статии од Актуелни понуди