GORSKI HOTEL I SPA 4* - КОПАОНИК

GORSKI HOTEL I SPA 4* - Новата енергија на Копаоник

Постојат места чија што магија ја чувствувате веднаш. Места кои не доближуваат до природата и сè што е длабоко во нас. GORSKI HOTEL & SPA е токму такво место.

Ова е местото каде што сонот за слобода станува реалност, а уживањето во мали и големи радости на животот е единствената обврска. Ова е местото каде денот тече со темпо што ви одговара.

Притисокот на секојдневниот живот исчезнува со првиот поглед низ прозорецот на вашиот топол апартман на тивкиот зимски пејзаж и шумите покриени со снег.
Сè што е помалку важно, останува зад вас.
Сè што сонувате цела година, ви е на дофат на раката ...

Од прошетка на цветните патеки во пролет, до скијачки возбудувања на снежните врвови. Од уживање во топол базен со поглед на ски патеките, до незаборавно доживување на топлина и ненаметлив луксуз во секој детал од ентериерот инспириран од природата.
Време за уживање…
 
Хотелот GORSKI ужива ексклузивна локација во центарот на Копаоник.
 • Скијачка патека пред хотелот, ски-ин ски-аут.
 • 97 луксузни соби
 • 21 апартман за искуство со 5 sвездички
 • Спа центар на 900м2
 • Затворен и отворен базен со поглед на скијачките патеки
 • Сауни, амам, руска бања, ледена фонтана, солена просторија, Тепидариум, Виши соба
 • Лоби бар
 • А la carte ресторан, пансион и ски ресторан за врвни гастрономски задоволства
 • Игротека за деца
 • Конгресен центар со 470 места и повеќефункционална сала од 470 м2
 • Фитнес центар
 • Фризерски и салони за убавина
 • Гаража со 57 места
 • Ски гардероба 221м2

СОБИ

Мирисот на дрво, светлина, топлина и панорамски поглед. Природно будење со зраците на сонцето. Удобен планински стил и модерноста на градски апартман и чувствот како да сте дома. Супериорна удобност и ненаметлива луксуз во секој детал. Ќе посакате да останете тука долго време.

Супериор собите се со површина од 32 м², опремени со брачен кревет (димензии 180х200 см), софа која може да послужи како дополнителен кревет и посебна бања со подно греење доколку е потребно. Позицијата на овие простории им дава поглед на гостите кон врвот Панчиќ или Конаци. Постои и можност за поврзување ...

ГАСТРОНОМИЈА

За извонредно искуство полно со емоции што можат да се доживеат само во безвременскиот амбиент на планински ресорт, во посебно друштво, со кое споделувате чаша вино покрај каминот и уживате во разговор и автентични вкусови. Избрани гастрономски специјалитети на регионална и меѓународна кујна во модерното толкување, акцент на квалитетот на состојките, инспиративно мени ... Прашањето е само ... од каде да се започне?

СПА И ВЕЛНЕС

СПА центарот на GORSKI HOTEL е извор на нова животна енергија. Сè изгледа тука различно, полесно, поедноставно. Чувството на целосна релаксација и најчистите производи што ги користат сите придобивки од планинските билки, морските екстракти и есенцијалните масла. Чувство за безбедност, слобода и желба да се сеќаваме на секој момент таму.
Благодарение на големите фронтови со панорамски стакло, внатрешноста и надворешноста се спојуваат додека ги набудувате скијачките падини покриени со снег, удобно нурнати во топлата вода на базенот.
Направете се за изгубената енергија, бидејќи релаксацијата е можна само со позитивно стимулирање на сите сетила.

АКТИВНОСТИ 

Ако ја сакате зимата и санките, не заборавајте да ја пробате летната верзија на санкање - Mountaincart. Уникатно искуство во возење на специјално подготвена патека од 1,5 км. Три тркала, сопирачка, кацига и загарантирано добро поминато време! 
Содржините на адреналинскиот парк, пешачки мост, полигон за најмладите, мини зип лајн, голем шах, рид за провлекување и спуштање, места за одмор, сите наменети за деца и возрасни, а може да се користат во текот на целата година.
На една од најубавите патеки на оваа планина, во самиот центар на Копаоник, секое лето туристите ги вози жичарницата „Панчичев Врв“.
Рафтингот е еден од највозбудливите активности на Копаоник, кој ги тестира авантуристичкиот дух, вештина и издржливост на екипажот.


Бидете дел од новата енергија на Копаоник!

Специјални понуди за зимска сезона 2020 / 2021 со 15% попуст за рана уплата

 
Период Минимум ноќевања** Услуга Superior 1/2 De luxe 1/2 Family soba Superior 1/1 One Bedroom
suite
Two Bedroom
suite
(2+0/2+1/3+0) (2+0/2+1/3+0) (2+2/2+1/3+0/3+1) (1+0, 1+1,1+2) (1-4) (2-5)
01.12-12.12.2020 3 HB С К И   О П Е Н И Н Г   П О Н У Д А
12.12-17.12.2020 5 HB 100 113 113 144 341 552
17.12-24.12.2020 3 HB 87 98 98 125 294 474
24.12-27.12.2020 3 HB 118 134 134 171 406 660
27.12-03.01.2021 7 HB 168 191 191 246 586 960
03.01-10.01.2021 7 HB 118 134 134 171 406 660
10.01-17.01.2021 7 HB 115 130 130 167 395 642
17.01-29.01.2021 7 HB 106 120 120 153 362 588
29.01-21.02.2021 7 HB 145 165 165 212 503 822
21.02-01.03.2021 7 HB 115 130 130 167 395 642
01.03-15.03.2021 7 HB 106 120 120 153 362 588
15.03-22.03.2021 7 HB 87 98 98 125 294 474
22.03-05.04.2021 4 HB 75 84 84 107 251 402

Цените се изразени во ЕУР по лице од ноќ за superior, de luxe и family соба.
Цените се изразени во ЕУР по апартман од ноќ за One bedroom Suite и Two bedroom suite вклучувајќи услуга HB за две лица. За секое дополнително лице за HB се доплќа по 12 € за возрасен и 6 € за деца од ноќ.

*Цените можат да подлежат на промени од страна на менаџментот на хотелот во зависност од расположивост на капацитетите. 


• Неограничена употреба на содржината на Спа и велнес центарот: затворен базен и џакузи, соблекувална (бањарка, папучи, пешкир), зони за релаксација - тепидариуми, топли клупи, сауна - бор сауна, сауна со сено, финска сауна, парна бања, туш на доживувања, патека на доживувања, солена-ледена соба, кембала ладен туш, ледена фонтана, неограничена употреба на фитнес-центар


*Поради мерките за заштита од ширење на COVID-19, SPA центарот работи под посебен режим и потребна е резервација за термин за користење одредени содржини на спа центарот. 

Туристичка такса во висина од 100 дин. (приближно 50 ден.) по лице од вечер не е вклучена во цената и се доплаќа на лице место.  За деца од 7-15 години 50 дин., а за деца до 7 години не се наплаќа. 

Услови за Gorski Hotel & Spa****:
- дете 0-2 - БЕСПЛАТНО
- дете 2-12 год. во супериор еднокреветна соба во придружба на едно возрасно лице, доплата за едно дете 36 еур од ноќ.
- деца 2-12 год. во супериор еднокреветна соба во придружба на едно возрасно лице, доплата за прво дете 36 еур , второ дете 16 еур од ноќ
- дете 2-12 год. во супериор/ делукс соба во придружба на двајца возрасни едно дете плаќа 36 еур од ноќ
- во фамилијарна соба: во придружба на двајца возрасни, прво дете плаќа 36 еур, второ дете плаќа 6 еур од ноќ; Во придружба на три возрасни  едно дете 2-12 год. доплата 6 еур од ноќ.
- Трето возрасно во супериор/делукс /фамилијарна соба доплата од 42 еур од ноќ 

Доплата не лице место:
- Третмани за тело, третмани на лице, маникир, педикир, ВИП спа, термални кревети
- Јавен паркинг, јавна гаража
- СКИ школа 
- Креветче за бебе - ГРАТИС

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено


За индивидуални понуди, како и за делукс соби и сите видови апартмани ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

 

Галерија

Поврзани блог статии