Препорачано

GORSKI HOTEL I SPA 4* - КОПАОНИК

GORSKI HOTEL I SPA 4* - Новата енергија на Копаоник

Постојат места чија што магија ја чувствувате веднаш. Места кои не доближуваат до природата и сè што е длабоко во нас. GORSKI HOTEL & SPA е токму такво место.

Ова е местото каде што сонот за слобода станува реалност, а уживањето во мали и големи радости на животот е единствената обврска. Ова е местото каде денот тече со темпо што ви одговара.

Притисокот на секојдневниот живот исчезнува со првиот поглед низ прозорецот на вашиот топол апартман на тивкиот зимски пејзаж и шумите покриени со снег.
Сè што е помалку важно, останува зад вас.
Сè што сонувате цела година, ви е на дофат на раката ...

Од прошетка на цветните патеки во пролет, до скијачки возбудувања на снежните врвови. Од уживање во топол базен со поглед на ски патеките, до незаборавно доживување на топлина и ненаметлив луксуз во секој детал од ентериерот инспириран од природата.
Време за уживање…
 
Хотелот GORSKI ужива ексклузивна локација во центарот на Копаоник.
 • Скијачка патека пред хотелот, ски-ин ски-аут.
 • 97 луксузни соби
 • 21 апартман за искуство со 5 sвездички
 • Спа центар на 900м2
 • Затворен и отворен базен со поглед на скијачките патеки
 • Сауни, амам, руска бања, ледена фонтана, солена просторија, Тепидариум, Виши соба
 • Лоби бар
 • А la carte ресторан, пансион и ски ресторан за врвни гастрономски задоволства
 • Игротека за деца
 • Конгресен центар со 470 места и повеќефункционална сала од 470 м2
 • Фитнес центар
 • Фризерски и салони за убавина
 • Гаража со 57 места
 • Ски гардероба 221м2

СОБИ

Мирисот на дрво, светлина, топлина и панорамски поглед. Природно будење со зраците на сонцето. Удобен планински стил и модерноста на градски апартман и чувствот како да сте дома. Супериорна удобност и ненаметлива луксуз во секој детал. Ќе посакате да останете тука долго време.

Супериор собите се со површина од 32 м², опремени со брачен кревет (димензии 180х200 см), софа која може да послужи како дополнителен кревет и посебна бања со подно греење доколку е потребно. Позицијата на овие простории им дава поглед на гостите кон врвот Панчиќ или Конаци. Постои и можност за поврзување ...

ГАСТРОНОМИЈА

За извонредно искуство полно со емоции што можат да се доживеат само во безвременскиот амбиент на планински ресорт, во посебно друштво, со кое споделувате чаша вино покрај каминот и уживате во разговор и автентични вкусови. Избрани гастрономски специјалитети на регионална и меѓународна кујна во модерното толкување, акцент на квалитетот на состојките, инспиративно мени ... Прашањето е само ... од каде да се започне?

СПА И ВЕЛНЕС

СПА центарот на GORSKI HOTEL е извор на нова животна енергија. Сè изгледа тука различно, полесно, поедноставно. Чувството на целосна релаксација и најчистите производи што ги користат сите придобивки од планинските билки, морските екстракти и есенцијалните масла. Чувство за безбедност, слобода и желба да се сеќаваме на секој момент таму.
Благодарение на големите фронтови со панорамски стакло, внатрешноста и надворешноста се спојуваат додека ги набудувате скијачките падини покриени со снег, удобно нурнати во топлата вода на базенот.
Направете се за изгубената енергија, бидејќи релаксацијата е можна само со позитивно стимулирање на сите сетила.

АКТИВНОСТИ 

Ако ја сакате зимата и санките, не заборавајте да ја пробате летната верзија на санкање - Mountaincart. Уникатно искуство во возење на специјално подготвена патека од 1,5 км. Три тркала, сопирачка, кацига и загарантирано добро поминато време! 
Содржините на адреналинскиот парк, пешачки мост, полигон за најмладите, мини зип лајн, голем шах, рид за провлекување и спуштање, места за одмор, сите наменети за деца и возрасни, а може да се користат во текот на целата година.
На една од најубавите патеки на оваа планина, во самиот центар на Копаоник, секое лето туристите ги вози жичарницата „Панчичев Врв“.
Рафтингот е еден од највозбудливите активности на Копаоник, кој ги тестира авантуристичкиот дух, вештина и издржливост на екипажот.


Бидете дел од новата енергија на Копаоник!

Специјални понуди за зимска сезона 2021 / 2022 со 15% попуст за рана уплата

 
      По лице По лице По лице По лице По лице   По единица По единица
Период Минимум ноќевања**   SUPERIOR 1/2  SUPERIOR FAMILY DELUXE 1/2  DELUXE FAMILY SUPERIOR 1/1   ONE BEDROOM SUITE TWO BEDROOM SUITE
2021 - 2022               (1-4) (1-5)
01.12 - 11.12. 3   SKI OPENING
12.12 - 16.12. 3   75 85 85 95 107   252 404
17.12 - 23.12. 3   87 98 98 111 125   295 476
24.12 - 28.12. 3   124 141 141 160 180   428 698
29.12 - 02.01. 5   185 211 211 241 272   648 1064
03.01 – 08.01 7   160 182 182 208 234   558 914
09.01 - 22.01. 7   115 131 131 148 167   396 644
23.01 – 29.01. 7   101 114 114 130 146   345 560
30.01 - 10.02. 7   145 165 165 188 212   504 824
11.02 - 19.02. 7   160 182 182 208 234   558 914
20.02 - 26.02. 7   104 118 118 134 150   356 578
27.02 - 05.03. 7   95 108 108 122 137   324 524
06.03 - 08.03. 3   BIZNIS FORUM
09.03 - 12.03. 7   106 120 120 136 153   363 590
13.03 - 19.03. 7   78 88 88 99 111   262 422
20.03 - 03.04. 4   71 80 80 90 101   237 380


Цените се изразени во ЕУР по лице од ноќ за superior, de luxe и family соба.
Цените се изразени во ЕУР по апартман од ноќ за One bedroom Suite и Two bedroom suite вклучувајќи услуга HB за две лица. За секое дополнително лице за HB во апартманите се доплќа по 12 € за возрасен и 6 € за деца од ноќ.

*Цените можат да подлежат на промени од страна на менаџментот на хотелот во зависност од расположивост на капацитетите. 


• *Ограничена употреба на содржината на Спа и велнес центарот: затворен базен и џакузи, соблекувална (бањарка, папучи, пешкир), зони за релаксација - тепидариуми, топли клупи, сауна - бор сауна, сауна со сено, финска сауна, парна бања, туш на доживувања, патека на доживувања, солена-ледена соба, кембала ладен туш, ледена фонтана, неограничена употреба на фитнес-центар


*Поради мерките за заштита од ширење на COVID-19, SPA центарот работи под посебен режим и потребна е резервација за термин за користење одредени содржини на спа центарот. 

Туристичка такса во висина од 100 дин. (приближно 50 ден.) по лице од вечер не е вклучена во цената и се доплаќа на лице место.  За деца од 7-15 години 50 дин., а за деца до 7 години не се наплаќа. 

Услови за Gorski Hotel & Spa****:
- дете 0-2 - БЕСПЛАТНО
- дете 2-12 год. во супериор еднокреветна соба во придружба на едно возрасно лице, доплата за едно дете 36 еур од ноќ.
- деца 2-12 год. во супериор еднокреветна соба во придружба на едно возрасно лице, доплата за прво дете 36 еур , второ дете 16 еур од ноќ
- дете 2-12 год. во супериор/ делукс соба во придружба на двајца возрасни едно дете плаќа 36 еур од ноќ
- во фамилијарна соба: во придружба на двајца возрасни, прво дете плаќа 36 еур, второ дете плаќа 6 еур од ноќ; Во придружба на три возрасни  едно дете 2-12 год. доплата 6 еур од ноќ.
- Трето возрасно во супериор/делукс /фамилијарна соба доплата од 42 еур од ноќ 

Доплата не лице место:
- Третмани за тело, третмани на лице, маникир, педикир, ВИП спа, термални кревети
- Јавен паркинг, јавна гаража
- СКИ школа 
- Креветче за бебе - ГРАТИС


За индивидуални понуди, како и за делукс соби и сите видови апартмани ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА

 

Галерија

Поврзани блог статии

Ви требаат повеќе информации?  Тука сме за вас!

+389 70 317 022 |  info@agentur.com.mk

Актуелни понуди

Сите блог статии од Актуелни понуди