MPM BANSKO SPA & HOLIDAYS 4* - БАНСКО

Хотелот е одалечен 1 km од центарот на Банско и организира бесплатен превоз од гондолата (според распоред). Хотелот е реновиран во 2012 година.

Опис на соби:
Хотелот има 98 соби. 87 од нив се двокреветни (20 m2), 6 се апартмани со една спална (28 m2) и 5 се фамилијарни соби (25 m2). Сите соби имаат брачен кревет или две одделни легла, кауч на пуштање, кабелска телевизија, телефон, греење, мини бар, сеф, тоалет со туш кабина или када, фен за коса.
 • Фамилијарната соба: Една голема соба со брачен кревет, дневна соба со кауч на пуштање за две лица, мaксимум сместување на 3 возрасни лица или 2 возрасни и 2 деца;
 • Апартманот: Со една спална има соба со брачен кревет и дневна соба со кауч на пуштање;
Хотелски содржини:
СПА центарот содржи: инфра - црвена сауна, масажа, козметички третмани, џакузи. Во цената е вклучено користење на базенот, фитнес салата, сауна.

Напомена:
Пушењето во хотелот е забрането.

Преземи ценовник


Далечина од:
Далечина од центарот: 500 m
Жичара

Хотелски содржини и услуги:
 • Внатрешен базен (бесплатно)
 • Сауна
 • Интернет
 • Ресторан
 • Соби за не-пушачи
 • Хемиско чистење
 • Бар во хотелот
 • Салон за убавина
 • Велнес центар
 • Хотелски паркинг
 • 24 часовна услуга во соба
 • Факс
 • Рент-а-кар
 • Детско катче
 • Лифт
 • Бесплатен паркинг
 • Лоби бар
Активности во близина на хотелот:
 • Затворен базен
Оброци:
 • Оддел за непушачи во ресторан
 • Појадок (швед. маса)
 • Вечера (швед. маса)
Сите соби се опремени со:
 • ТВ
 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Мини Бар
 • Фен
 • Греење
 • Бања/Тоалет
 • Клима Уред
 • Сет пешкири (2 за член)
Локација:
Х Координати: 41.83942769107091
Y координати: 23.477944135665894

Спа Услуги:
 • Зона за третмани
 • Внатрешен базен (бесплатно)
 • Сауна (бесплатно)
 • Парна бања (бесплатно)
 • Фитнес (бесплатно)
 • Зона за релаксирање
 • Mасажа третмани
 • СПА центар

Галерија

Поврзани блог статии