Пампорово - најсончевиот ски центар во Бугарија

Ако веќе испланиравте зимскиот одмор да го поминете во Бугарија, Пампорово е една од најдобрите скијачки дестинации, совршена за луѓе кои сакаат потивка атмосфера, но и со добра apres-ski понуда за тие што сакаат и малку забава. 

Пампорово - популарно скијачко место кое се наоѓа во Смолјанската Област, Бугарија и е еден од најпознатите во Југоисточна Европа. Иако е 4 - сезонски ресорт, првенствено е посетен во текот на зимата, идеален за скијање и сноубординг како носечки активности. Семеен зимски центар што одговара подеднакво за комплетни почетници и напредни скијачи.

Пампорово се наоѓа на јужните Родопски Планини, на надморска височина од 1620 метри. Највисокиот врв во областа e Снежанка на 1928 метри и е стотина метри над ски-центарот, располага со 38 километри скијачки патеки кои се опслужуваат со 18 лифтови и жичари со вкупен капацитет од 13.000 лица на час. 90% покриеност со снежни топови, просек од 150 снежни и просек од 120 сончеви денови гарантираат долга скијачка сезона од декември до мај. 

Сепак, и покрај пониската цена и помалата гужва, има многу вредни хотели во Пампорово кои би биле магично место за престој за време на Вашиот скијачки одмор во Бугарија.

Следи наша понуда и препорака за престој во Пампорово - во буџет варијанта, за групи, како семејство, или во луксуз варијанта!

ORLOVETZ 5*
Период 11.01.2020,
Twin Room 2 AD - 5 HB - 406 €
Double Room Standard, 6 HB за двајца возрасни 487 €
Apartment 2AD + 2 CH, 6 HB - 860 €
Едно дете до 4 години – бесплатно

PERELIK 4*+
Период 11.01.2020,
Junior Suite, 6 HB за двајца возрасни 487€
Junior Suite, 6 HB за двајца возрасни и 2 деца (0-4 и 5-11) - 674 €
Едно дете до 4 години – бесплатно
 
MPM Muralitsa 3*
Период 12.01.2020, Double Room Standard, 6 HB за двајца возрасни 327 €
Дете до 5 години – бесплатно


Топло ви препорачуваме да ја погледнете целата наша понуда за хотели во Пампорово.

За дополнителни термини и индивидуални резервации кликнете ТУКА>>


 

Поврзани блог статии