Sani Beach Hotel 5*

Sani Beach Hotel 5*

Надвиснат над азурните води на неверојатниот Р'т Сани, луксузно реновираниот Sani Beach Hotel коегзистира во склад со природата околу него. Овој простран хотел ветува искуство со пет ѕвездички за целото семејство со своите ексклузивни плажи и километри златни песоци, примамливата спа и импресивни ресторани со нивниот избор на интернационална и грчка кујна.

Зафаќајќи одлична позиција на р'тот, овој гостопримлив хотел нуди неверојатен избор на соби, што го прави совршен одмор за семејства од сите големини. Тука имате ја можноста да уживате во омилените спортови на вода, подобрете ја техниката со тренер за тенис или спуштање по спектакуларните медитерански предели на планински велосипед.

Плажа и базени

​Без разлика дали сакате опуштање на златни песочни плажи или да уживате во прекрасно зајдисонце во базенот со бесконечен раб, ве чека искуство што не се споредува. Загреаните базени на отворено се дизајнирани да понудат чисто задоволство во текот на целата сезона, комбинирајќи стил и луксузни убавини со посебни детски области и спасители. Двете ексклузивни плажи, Амос и Сани Хил Бич кои што гарантираат кристално чисти води на само неколку чекори од вашата соба или примамливите песоци во борова сенка на плажата Бузулас, се протегаат на скоро 5 километри. 

Соби

Sani Beach нуди најширок избор на соби досега, од Double Rooms до Junior Suites и Suites со две спални соби. Современиот колонијален стил е дизајниран за тотална удобност и е надополнет со шик мебел и прозорци од под до таван кои обезбедуваат спектакуларен поглед на Егејот и прекрасните градини.

Гастрономија

Прекрасната локација на хотелот е надополнета со пространи ресторани и барови со инспиративни нови менија и највисоки нивоа на персонализирана услуга од пет везди. Готвачите создаваат избор од свежо подготвени јадења користејќи ги најдобрите локални производи и со уште повкусна разновидност на менито за деца. Може да бирате четири ресторани за појадок, каде што ќе најдете сè, од свежо овошно смути до цел еден опсег од локални грчки јадења за појадок.
Кога е време за опуштање со ладен пијалок - без разлика дали е коктел или пиво, секогаш се наоѓа chill амбиент на Sani Beach.

За деца

Во Sani Beach знаат колку е важно секој да има брилијантен одмор, затоа имаат начин да го израдуваат целото семејство. Има посебна организирана забава и активности за сите возрасни групи, што значи дека родителите можат да уживаат во одредено квалитетно време самостојно, додека малите се згрижени од специјалисти од „Worldwide Kids“


Понуда за Денот на Трудот (1.мај.2022)


 

Термин: 28/04/2022 - 03/05/2022
Хотел: Sani Beach Hotel 5*
Услуга: Полу пансион (појадок и вечера)
Тип на соба: Double Room Garden View
Цена од лице : 572 €Термин: 28/04/2022 - 03/05/2022
Хотел: Sani Beach Hotel 5*
Услуга: Полу пансион (појадок и вечера)
Тип на соба: Junior Suite Garden View
Цена од лице : 572 €
* 2 деца до 11 години со доплата од само 231Повеќе за хотелот на следниот линк: пребарувач
или

Пратете барање на следниов: линк

Галерија

Поврзани блог статии

Ви требаат повеќе информации?  Тука сме за вас!

+389 70 317 022 |  info@agentur.com.mk

Актуелни понуди

Сите блог статии од Актуелни понуди