Sherwood Exlusive - Lara

Некогаш гледан само како прибежиште на турската ривиера, денес Анталија е посебна дестинација сама по себе. Сместен во заливот Анталија (Antalya Körfezi), најголемиот град во турскиот западен Медитеран е подеднакво класично прекрасен и стилски модерен. 

Со зачуваните улици на стариот град, огромниот избор на идилични хотели насочени кон целосна релаксација, сместени на самата плажа долж нејзиниот брег и антички урнатини на римските утврдувања. Има многу работи што треба да се направат во и околу Анталија и сите се на дофат на рака. 

Sherwood Exclusive Lara 5*

Локација: Центарот на градот Анталија се наоѓа на 18 км. од хотелот, додека аеродромот е одалечен само на 15 минути возење, а од центарот на градот Лара одалеченоста е само 300 метри.

Содржини: Луксузен ресорт со сопствена плажа и платформа. Ресортот пасполага со надворешни базени, тобогани, сауна и турска бања, бесплатен Wi-Fi низ целиот објект. Во собите има централен клима уред, мини бар, балкон, модерен мебел. 
5 ресторани со голем избор на јадењa од сите светски кујни, повеќе барови со ралзични видови пијалоци, 2 тениски игралишта, фитнес центар, а исто и надворешен затоплен базен. Дневни и вечерни анимации, различни игри на вода, куглање, билијард, пинг понг, детски клуб...Услугата е ултра се вклучено. 

Содржини во собите: Собите се опремени со мини бар кој е полн со безалхохолни пијалоци и пиво, балкон, клима, сетови за кафе и чај, електрично џезве , приватно купатило со фен, бањарки, влечки, пешкири, сетови за купатило. Видови соби: standard double or triple rooms (29м2), Large family rooms ( 57m2) со 2 спални соби и купатило, junior family room (35m2) со 1 дневна соба и 1 спална соба, Executive Suite (59 м2). 


За уплата до 16.02.2020
11.06-17.06.2020 (6 ноќи / 7 дена)
 
2 возрасни = 1.636 €
2 возрасни и дете (до 11 години) = 1.848 €
2 возрасни и 2 деца (до 11 години) = 2.364 €

 
Луксузен ресорт на сама плажа, во близина на центарот на Лара и близу до аеродромот во Анталија

Цената вклучува:
- Чартер од Скопје
- Трансфери од / до аеродром - хотел
- Аеродромски такси
- Ultra All Inclusive  за 6 ноќи / 7 дена

 

Галерија

Поврзани блог статии