Gorski Hotel & Spa - Копаоник, велнес летни пакети

Избегајте од градската топлина и уживајте во свежината на Копаоник. Ова лето, доживејте недопрена природа, совршен мир и убавина што освојува на прв поглед! Искусете го Копаоник, планина на сонцето, адреналин, планина на активен и квалитетен одмор, планина која нуди за секого по нешто, со вистинскиот пакет за совршен летен одмор!


Велнес пакет „ВРАЌАЊЕ КОН СЕБЕСИ - ВЕЛНЕС И ПРИРОДА“
01.06 – 30.09.2020.
 
СЕГА ОД 134 ЕВРА
Цената е дадена по лице во двокреветна соба за пакет од 3 дена 2 ноќевања на база на HB.
 
Што после изолацијата? Врати се на природата и на себе си. Поминете време со вашите најблиски. Размазете се со специјални спа третмани. Вдишете. Внесете се  во магијата на бескрајното зеленило. Доживејте планински одмор!
 
Специјални спа третмани за релаксација на телото и детоксикација
 • Масажа на лице Lift me up
 • Масажа на тело Less stress
 • Возење квадови или час обука за јавање за 2 лица
 • Јога во природа
 • Пешачка тура
 • Извиднички камп за деца
 • Горски фамилијарен ден
 • 20% попуст на секое дополнително ноќевање
 
 
ВРАЌАЊЕ КОН СЕБЕСИВЕЛНЕС И ПРИРОДА
Цените се дадени по лице за пакет во ЕВРА
01.06 – 10.07.2020
29.08 – 30.09.2020
Тип на соба Услуга 2 ноќи
1/1 суперор соба HB 174
1/2, 1/3 супериор соба HB 134
1/1  делукс соба HB 209
1/2, 1/3 делукс соба HB 152
 
ВРАЌАЊЕ КОН СЕБЕСИВЕЛНЕС И ПРИРОДА
Цената е дадена по лице за пакет во ЕВРА
11.07 - 28.08.2020
Тип на соба Услуга 2 ноќи
1/1 супериор соба HB 194
1/2, 1/3 супериор соба HB 149
1/1  делукс соба HB 234
1/2, 1/3 делукс соба HB 169
ВРАЌАЊЕ КОН СЕБЕСИВЕЛНЕС И ПРИРОДА
Цените се дадени по апартман/соба за пакет во ЕВРА
01.06 – 10.07.2020
29.08 – 30.09.2020
Тип апартман/соба Макс.капацитет Услуга 2 ноќи
Фамилијарна соба 2+2 HB 382
Делукс апартман 2-4 HB 532
Клуб апартман 2-5 HB 903
 
ВРАЌАЊЕ КОН СЕБЕСИВЕЛНЕС И ПРИРОДА
Цените се дадени по апартман/соба за пакет во ЕВРА
11.07 - 28.08.2020
Тип апартман/соба Мкас. капацитет Услуга 2 ноќи
Фамилијарна соба 2+2 HB 424
Делукс соба 2-4 HB 579
Клуб апартман 2-5 HB 999
 Цената на пакетот вклучува:
 
 • Минимум 2 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса) во одбраниот тип на соба, по лице:
 • Специјални спа третмани:
 
1 ден Релаксација:
 •  Less stress – масажа на тело во траење од 25 мин.
 • Lift me up – масажа на лице во траење од 15 мин.
 
2 ден Ревитализиацја:
 
 • Пилинг и парафин за раце
 • Подарок пилинг и пакување за тело
 • Имуно бустер – напиток од свежи цедени овошја

Активности по избор:
 • Возење квадови за две лица 45 минути или  еден час обука за јавање за две лица во коњичкиот клуб „Ртањ“ во траење од 45 минути;
 • час по јога во природа, се организира секоја сабота во 11:00 часот;
 • пешачка тура со локален водич низ Националниот парк Копаоник- секоја сабота од 10ч. Со поаѓање од пред седиштето на Националниот парк:
 • Возење со панорамска жичарница до врвот Панчиќ во текот на јули и август;
 • Горски фамилијарен ден – секоја сабота од 12ч. До 15ч. Во период јули/август. Фамилијарна забава покрај отворен базен. Релаксирајте се со музика, анимација за деца, скара и отворен бар за безалхохолни пијалоци.;
 • Извиднички камп за деца- секој ден во текот на јули и август, освен недела. Два пати дневно се организира едукативна програма за деца од 10 – 12 часот.во текот на попладневните и од 15-17 часот во попладневните часови.Запознавањето со  ориентациските вештини и тимска работа, ќе научите повеќе начини на палење оган, како да врзувате различни чворови и да уживате во активностите во природа. Кампот е идеален за деца од 5-12 години;
 • Касно одјавување од хотел до 16 ч. во склад со расположливоста на капацитетите во хотелот;
 • 20% попуст за секое додатно ноќевање;
 • Неограничена употреба на содржината на Спа и велнес центарот над 1000м2. Постои отворен и затворен базен со спа-бар и поглед на врвовите Копаоник. Исто така, постои свет на сауни каде можете да уживате во финска сауна, бор сауна или парна бања. За специјални искуства има Солена соба, Фонтана за мраз, Камбала, Среќен туш, Трага по искуство и Тепидариуми;
 • Неограничено користење на фитнес центарот со најмодерна опрема
 
Цената на пакетот не вклучува;
 • Туристички такси:
 • 120.00 RSD (1.02 €) по лице, по ноќ за возрасни
 • 60.00 RSD (0.50 €) по лице, по ноќ за деца од 7 до 15 год.
 • Деца до 7 год. не плаќаат туристичка такса  
 
Општи услови за Хотел Горски 4*
 • Дете 0-2 години- ГРАТИС СМЕСТУВАЊЕ
 • Дете 2-12 години во супериор/делукс соба- во придружба на една возрасна лице доплатата за едно дете изнесува 36 евра по ноќ. Возрасна лице плаќа цена за пакет за еднокреветна соба
 • Дете 2-12 години во супериор/делукс соба – со придружба на една возрасна лице доплата за две деца изнесува 36 евра по дете по ноќ. Возрасналице плаќа цена на пакет за еднокреветна соба
 • Дете 2-12 години во супериор/ делукс соба – со придружба на 2 возрасни особи доплата за едно дете изнесува 36 евра по ноќ
 • Апартмани: ГРАТИС СМЕСТУВАЊЕ за две деца до 12 години

Галерија

Поврзани блог статии