Gorski Hotel & Spa - Копаоник, летни пакети „Враќање во природата“

Избегајте од градската топлина и уживајте во свежината на Копаоник. Ова лето, доживејте недопрена природа, совршен мир и убавина што освојува на прв поглед! Искусете го Копаоник, планина на сонцето, адреналин, планина на активен и квалитетен одмор, планина која нуди за секого по нешто, со вистинскиот пакет за совршен летен одмор!


ВРАЌАЊЕ ВО ПРИРОДАТА – КАЈАК САФАРИ
11.07 – 28.08.2020
 
ОД 149 ЕВРА
Цената е изразена по лице во двокреветна соба за пакет од 3 дена, 2 ноќи на база полупансион.
 
Адреналинската инекција што ви недостасуваше! Вратете се во природа. Вратете се кон самите себе.
 
Кајакарење по долината на реката Ибар, низ сафари авантури и ручек во природа
Зип лајн, боб на шини, возење со жичарница
Пешачка тура
Часови по јога во пририда
Извиднички камп за деца
Доцна одјава
50% попуст за трето ноќевање


 
ВРАЌАЊЕ ВО ПРИРОДА – КАЈАКАРЕЊЕ ПО ИБАР
Цените се дадени по лице за пакет во евра
11.07 – 28.08.2020
Тип на соба Услуга 2 ноќи
1/1 супериор соба HB 194
1/2, 1/3 супериор соба HB 149
1/1  делукс соба HB 234
1/2, 1/3 deluxe soba HB 169


 
 

 
ВРАЌАЊЕ ВО ПРИРОДА – КАЈАКАРЕЊЕ ПО ИБАР
Цените се дадени по апартман/ соба за пакет во ЕВРА
11.07 – 28.08.2020
Тип апартан/соба Макс.капацитет Услуга 2 ноќи
Фамилијарна соба 2+2 HB 422
Делукс апартман 2-4 HB 579
Клуб апартман 2-5 HB 999
·  


 
 


Цената на пакетот вклучува:
 •     Минимум 2 ноќевања на база полупансион (доручек и вечера – шведска маса) во одбраната тип на соба, по лице
 •    Кајак тура по „Долина на вековите“ – целодневен излет: возење со специјални сафари возила со локален водич до реката Ибар. Кајакарење низ долината на стара Рашка со поглед на манастирите од 12 век со краток одмор и ручек во природа
 •    Пакет влезници за Авантуристичкиот парк Копаоник од 18.06. по едно возење за: боб на шини, зип лајн и возење со жичара;
 •     Пешачки тури со локален водич низ националниот парк Копаоник секоја сабота од 10:00 часот со поаѓање од пред седиштето на Националниот парк;
 •     Часови по јога во природа- се организира секоја сабота од 11 часот;
 •     Извиднички камп за деца – секој ден во текот на јули и август освен недела. Два пати дневно се организира едукативна програма за деца од 10-12 ч. Во претпладневните часови и од 15-17 ч. Во попладневните часови. Низ запознавање со ориентациските вештини и тимската работа, децата ќе научат и други начини на палење оган, да врзуваат различни чворови и уживаат во активностите во природата. Кампот е идеален за деца од 5 до 12 години;
 •       Доцна одјава до 16:00 часот согласно расположливоста на капацитетите
 •      10% попуст за масажи и третмани за лице и тело
 •    Неограничено користење на содржините од спа и велнес центарот на преку 1000 м2. На располагање ќе ви бидат отворен и затворен базен со спа бар и поглед на врвовите на Копаоник. Тука  е и сауната, финска сауна, борова сауна, или парна бања. За посебните искуства тука е собата со слана, ледената фонтана, камбала, среќен туш, патеката на дозивувањето...
 •     Неограничено користење на фитнес центарот со најмодерна опрема
 
Цената на пакетот не вклучува:
 • Туристички такси:
  • 120.00 RSD (1.02 €) по лице, по ноќ за возрасни
  • 60.00 RSD (0.50 €) по лице, по ноќ за деца од 7 до 15 год.
  • Деца до 7 год. Не плаќаат туристички такси
 
Општи услови за Хотел Горски 4*
 •   Дете 0-2 години – ГРАТИС СМЕСТУВАЊЕ
 •  Дете 2-12 години во супериор/делукс соба – со придружба на една возрасна лице доплата за едно дете изнесува 36 евра по ноќ. Возрасна лице плаќа пакетна цена за еднокреветна соба.
 •  Дете 2-12 години во супериор/делукс соба – со придружба на една возрасна лице доплата за две деца изнесува 36 евра по дете, по ноќ. Возрасната лице плаќа пакетна цена за еднокреветна соба.
 • Дете 2-12 години во супериор/делукс соба – со придружба на 2 возрасни особи доплата за едно дете изнесува 36 евра по ноќ.
 • Апартмани: ГРАТИС СМЕСТУВАЊЕ за две деца до 12 години
 
ЗА ПРОМОТИВНИТЕ ПАКЕТИ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ, ПОТВРДИ, ПРОМЕНА И ОТКАЖАНИ РЕЗЕРВАЦИИ!

Галерија

Поврзани блог статии