ELINOTEL APOLAMARE

Попуст - 45 % за престој од 01,08 - 30,08,2020
Попуст - 40 % за престој од 31,08 - 30,09,2020

Сите 86 пријатни соби и луксузни апартмани во хотелот Аполамаре се пространи и комплетно опремени за да ви овозможат максимална удобност. Декорирани со вкус и балкони опремени со мебел, секоја соба е рај на спокојство и приватност. Услугите во собата вклучуваат бања со када или туш, огледало за шминка, фен, телефон, ТВ со рамен екран, фрижидер, индивидуална климатизација и електронски сеф во сите типови соби.

РЕЦЕПЦИЈА -  24 ч
24-часовна рецепција со високо ниво на услуги на клиентите, вклучувајќи и услуги за разубавување.

ПЛАЖА И БАЗЕН
Волшебните сини води на заливот Торонеос се сценографијата на вашите дневни активности во Elinotel Apolamare. Песочната со плажа со ситни камчиња се протега на двете страни од хотелот, нудејќи многу простор за играње и забава за деца во текот на денот и одлична за прошетка по морскиот брег во вечерните часови.

Плажата
Бесплатни лежалки и чадори се обезбедени за гостите на хотелот. Вие само треба да се опуштите и да го почувствувате духот на слободното време во Elinotel Apolamare.

Базенот
Нежно сонце, пријатна музика, освежувачки коктел и вашето омилено списание или група пријатели до вас - што би можело да биде подобро од релаксирање од страна на стилскиот лагуна-базен и уживање во атмосферата на мир и спокојство. Базенот располага и со детска зона за семејства со мали деца

• Базенот може да се користи секој ден од 09:00 до 18:00 часот


РЕСТОРАН 

Една од карактеристиките на Грција е нејзината кулинарска традиција. Во кујната на ресторанот се користат свежи состојки, а јадењата подготвени од нивните умешни готвачи ќе ги импресионираат и најсофистицираните вкусови.

Секоја недела се одржуваат вечери на грчката, италијанската и на руската кујна за да ги израдуваат нивните гости со најразлични вкусови и исклучителна комбинација на месо, зеленчук, морска храна, зачини и сосови. Широк избор на традиционални грчки десерти ќе му дадат на вашиот оброк сладок допир.

Елегантниот ресторан „Ел Греко“ се наоѓа на приземјето, со поглед на внатрешниот двор на хотелот и служи појадок, ручек и вечера во богата шведска маса.

ОСТАНАТИ СОДРЖИНИ
 
Програма за анимација не е достапно заради ковид-19
Детски столчиња во ресторанот
Бар на плажа
Лежалки на плажа и чадори
Пешкири за плажа -  не е достапно заради ковид-19
Салон за убавина - не е достапно заради ковид-19
Патувања со чамци
Изнајмување автомобили и мотоцикли
Диско клуб - не е достапно заради ковид-19
Теретана - не е достапно заради ковид-19
Катче за Интернет
Детски клуб - не е достапно заради ковид-19
Служба за перење и пеглање - не е достапно заради ковид-19
Лоби салон
Бар за базен
Лежалки за базен и чадори
Крпи за базени - не е достапно заради ковид-19
Ресторан
Услуга во соба - не е достапно заради ковид-19
Сателитска телевизија
Базен
Базен (свежа вода)
Базен за деца
Спортови на вода
Wi-Fi Интернет пристап

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА ТУКА >>>

или побарајте не директно на нашите телефони

070-317-022
02-3091-108

Галерија