Gorski Hotel & Spa - Копаоник, романтични есенски пакети

ROMANTIC DAYS 03.09 – 30.11.2021.
ВЕЌЕ ОД 144 €

Цената е изразена по лице за минимум 2 ноќевања на база НВ

 
Почувствувајте ја магијата на вљубувањето, поминете романтични моменти во мирот на најубавиот хотел на Копаоник! Разбудете ги сите сетила со специјална масажа за двајца и уживајте во друштво на некој близок, и сето тоа со посебни придобивки.
 

20% попуст на секое дополнително ноќевање

All senses чоколадна масажа за двајца

Шише ексклузивно вино и изненадување торта во соба

VIP SPA за двајца

Ваучер со 10% попуст на à la carte во Ла Писта ресторанот

Доцна одјава 
 
 
ROMANTIC DAYS
Цените се дадени за пакет во € за двајца
03.09 – 30.11.2021.
Тип на соба Услуга ноќи
1/2 superior soba HB 460 €
1/2 deluxe soba HB 510 €
 
 
ROMANTIC DAYS
Цените се дадени по апартман / соба за пакет во 
03.09 – 03.12.2020
Тип на апартман / соба Max capacity Услуга 2 ноќи
DELUXE APARTMAN 2-4 HB 815 €
CLUB APARTMAN 2-5 HB 1.286 €
 

Цената на пакетот вклучува:

 • Најмалку 2 ноќевања на база НВ (појадок и вечера – шведска маса) според избраниот тип на соба
 • VIP SPA за двајца еднаш во текот на престојот 
 • Торта изненадување во соба со шише специјално одбрано вино
 • Масажа за двајца - All senses.  Уживајте заедно во релаксирачка чоколадна масажа* кој што ќе Ви ги разбуди сите сетила. 20 минути чист хедонизам после кој ќе се чувствувате обновени.
*по ваша желба наместо чоколада може да се користи масло за масажа
 
 • 10% попуст на à la carte мени
 • Доцен check out според расположивост на капацитетите.
 • 20% попуст на секое дополнително ноќевање
 • Користење на Spa & Wellness центарот во склоп со новите правила, начинот на работа и работното време кое е дефинирано според прописите од страна на надлежните органи со цел на зачувување на здравјето. На преку 1000m², на располагање ви се отворен и затворен базен со спа бар и поглед на врвовите на Копаоник. Тука е сауна светот во чии рамки можете да уживате во Финска или Борова сауна. За посебни искуства имате на располагање солена соба, ледена фонтана, Камбала, Весел туш, стаза на доживувања и тепидариум.
 • Неограничено користење на фитнес центарот со најмодерна опрема.

*** Доколку Ве интересира погледнете ја ПОНУДА ЗА ЗИМА 2022
 

Цената на пакетот не вклучува:

 
 • Туристичка такса:
  • 120.00 RSD (1.02 €) по лице од вечер за возрасни.
 

Општи услови за Gorski Hotel & Spa****:

 • Дете 0-2 години – ГРАТИС СМЕСТУВАЊЕ;
 • Дете 2-12 години во superior/de lux соба – во придружба на две возрасни лица, доплата за едно дете изнесува 36 EUR од вечер;
 • Дете 2-12 години во superior/de lux соба – во придружба на две возрасни лица, доплата за едно дете изнесува 36 EUR од вечер додека за второто дете изнесува 6 EUR од вечер;
 • Апартмани: ГРАТИС СМЕСТУВАЊЕ за две деца до 12 години.

За сите информации и резервации во врска со пакетите слободно контактирајте не на 070 317 022, info@agentur.com.mk или преку контакт формата >>>

Галерија

Поврзани блог статии