GORSKI HOTEL & SPA **** ЕСЕНСКО ВЕЛНЕС ПРИБЕЖИШТЕ

GORSKI HOTEL & SPA ****  ЕСЕНСКО ВЕЛНЕС ПРИБЕЖИШТЕ 1.10 – 3.12.2020.
Веќе од 134 EUR

Цената е изразена по лице во двокреветна соба за пакет од 3 дена 2 ноќевања на база HB.

 
Есенски моменти само за Вас. Масажи, мир и ужување
Специјални антиоксидант масажи: Масажа на лице Grace
Масажа на тело Feel the Grapes
20% попуст на секое дополнително ноќевање
Late check out
 
 
ЕСЕНСКО ВЕЛНЕС ПРИБЕЖИШТЕ
Цените се дадени по лице по пакет во EUR
1.10 – 3.12.2020
Тип на соба Услуга 2 ноќи
1/1 superior soba HB 162
1/2, 1/3 superior soba HB 130
Family soba HB 151
1/1  deluxe soba HB 195
1/2, 1/3 deluxe soba HB 151
 
 
ЕСЕНСКО ВЕЛНЕС ПРИБЕЖИШТЕ
Цените се дадени по апартман / соба за пакет во  EUR
1.10-3.12.2020
Тип на апартман / соба Макс. капацитет Услуга 2 ноќи
DELUXE APARTMAN 2-4 HB 486
CLUB APARTMAN 2-5 HB 790
 

Цената на пакетот вклучува:

 
 • Минимум 2 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса) во одбраниот тип на соба, по лице
  • Специјални антиоксидант спа масажи:
  • Feel the Grapes, масажа на тело со масло на база на грозје, во траење од 20 мин.
  • Grace, масажа на лице со препарат Grape sorbet во траење од 10 мин.
 • Доцен check out до 16h во согласност со расположивите капацитети
 • 20% попуст на секое дополнително ноќевање
 • Користење на Spa & Wellness центарот во склоп со новите правила, начинот на работа и работното време кое е дефинирано според прописите од страна на надлежните органи со цел на зачувување на здравјето. На преку 1000m², на располагање ви се отворен и затворен базен со спа бар и поглед на врвовите на Копаоник. Тука е сауна светот во чии рамки можете да уживате во Финска или Борова сауна. За посебни искуства имате на располагање солена соба, ледена фонтана, Камбала, Весел туш, стаза на доживувања и тепидариум.
 • Неограничено користење на фитнес центарот со најмодерна опрема.
 

Цената на пакетот не вклучува:

 
 • Туристичка такса:
  • 120.00 RSD (1.02 €) по лице од вечер, за возрасни
  • 60.00 RSD (0.50 €) по лицe од вечер за деца од 7 до 15 год.
  • Деца до 7 год. не плаќаат туристичка такса
 

Општи услови за Gorski Hotel & Spa****:

 • Дете 0-2 години – ГРАТИС СМЕСТУВАЊЕ;
 • Дете 2-12 години во superior/de lux соба – во придружба на две возрасни лица, доплата за едно дете изнесува 36 EUR од вечер;
 • Дете 2-12 години во superior/de lux соба – во придружба на две возрасни лица, доплата за едно дете изнесува 36 EUR од вечер додека за второто дете изнесува 6 EUR од вечер;
 • Апартмани: ГРАТИС СМЕСТУВАЊЕ за две деца до 12 години.


ПОНУДА ЗА ЗИМА 2020-2021 >>>

Поврзани блог статии