Rila Hotel - Borovets

Хотелот Рила се наоѓа во срцето на првото планинско одморалиште на Балканот - Боровец, на 70 км од Софија. Поставен на крајот од скијачките патеки и на само 200 метри од гондолата, хотелот Рила располага со спа зона, ресторани и забавни клубови. Неколку четвороседи жичари се наоѓаат на кратко одење од хотелот, како што се четвороседите Мартинови Бараки, оддалечен 50 м и Ситњаково Експрес, оддалечен 100 м.

На располагање се сопствен паркинг и бесплатен WiFi. Конференциски центар нуди различни можности за организирање деловни и приватни настани. Исто така, бесплатен пристап до спа центарот, опремен со базен од 25 метри, џакузи, теретана, термални и релаксирачки зони.

Хотелот нуди можности за рекреација преку спорт и забава на отворено и затворено. Постојат можност за изнајмување на опрема и гардероба за лична опрема. Во зима можете да го купите вашиот ски билет и да резервирате школа за скијање и сноуборд директно во хотелот. Исто така функционираат ски градинка за деца и детски клуб.


Tермин од 15.01.2022 за 6 HB
2 возрасни во Superior King Family - 1.108 €
Две деца до 11 години - бесплатно


Tермин од 22.01.2022 за 6 HB
2 возрасни во Superior King Family - 1.181 €
Две деца до 11 години - бесплатно


Tермин од 20.02.2022 за 6 HB
2 возрасни во Superior King Family - 1.690 €
Две деца до 11 години - бесплатно 

Галерија

Поврзани блог статии