Пакет аранжман МАЛДИВИ (Мај-Септември.2021)

МАЛДИВИ

Пакет аранжман: 7 ноќевања +авионски превоз+трансфер 

Период на престој:  Мај-Септември.2021

Во Индискиот океан се наоѓа егзотичниот Малдиви распространет на 1 200 острови. Иако има преку илјада острови, секој е посебна приказна за себе…Некои имаат поголема или поубава плажа, некои повеќе палми, во некои има спа третмани, а во некои има и винарии со 18 000 различни вина од целиот свет. Со просечна годишна температура од 24 до 33 С, Малдивите се идеално место за одмор во текот на целата година. Времето на Малдивите, главно се дели на два периода: зимски – сув и летен – монсуски период, изразен во месеци април – мај, надоаѓањето на  монсуните е во јуни, кои со променлив интензитет трае до август. Прекрасна романтична дестинација за луѓето кои сакаат да уживаат далеку од цивилизацијата, обиколени само од тиркизниот брег на Малдивите и снежно белиот песок, под длабоката сенка на џиновските палми.

ЦЕНИ НА  ПАКЕТ АРАНЖМАН

 

Пакет аранжмани (авион+трансфер+хотел ) по лице     :

 

 

 

 

Мај-Септември.2021

Број на ноќи: 7

Тип на сместување

Услуга

По лице во двокреветна соба

I Дете 2-12 г.  со 2 возрасни

II Дете 2-12 г.  со 2 возрасни

Low budget

Embudu Village 3+

Bungalow

FB

1,209 €

836 €

0 €

Economy

Summer Island 4*

Bungalow

HB

1,419 €

1,025 €

 

Sun Island Resort 4*

Bungalow

FB

1,467 €

759 €

759 €

Paradise Island Resort and Spa 4*

Bungalow

FB

1,567 €

759 €

759 €

Comfort

Royal Island Resort 4*

Bungalow

FB

1,610 €

906 €

906 €

Kuredu Island 4*

Bungalow

FB

1,685 €

1,312 €

1,312 €

Meeru Island Resort 4+*

Bungalow

FB

1,643 €

835 €

835 €

Kandima Maldives 4+*

Sky Studio

HB

2,094 €

1,080 €

1,080 €

SAii Lagoon Maldives 4+*

Sky Room

BB

1,389 €

749 €

701 €

Coco Palm Dhuni Kolhu 4*

Bungalow

ALL

1,847 €

977 €

977 €

Delux

Sheraton Full Moon 5*

Island Cottage

BB

1,624 €

750 €

750 €

Hard Rock Hotel 5*

Silver Sky Studio

FB

2,195 €

817 €

0 €

Sun Siyam Iru Fushi 5*

Villa Deluxe

BB

2,191 €

1,043 €

1,043 €

Velassaru Maldives 5*

Bungalow

BB

1,743 €

1,099 €

1,099 €

Maafushivaru Resort Maldives 5*

Villla

HB

2,636 €

2,127 €

2,052 €

Amari Havodda Maldives 5*

Over-Water-Villa

ALL

2,475 €

1,291 €

1,291 €

 •   Важно - Хотелите, които сте ги избрале се со топла препорака од наша страна , но сепак на барање Ваше можеме да предложеме и дурги хотели  и услуга  .
 • Важни напомени -Цените дадени во табелата се изработени врз основа на најповолната понуда од авио компанијата и хотелот, расположливоста за сместување на лет и во хотел е на основа на моменталната состојба, како на авионот, така и во хотел.
 • ** Може да се направи понуда со поголем број денови
 • ** Додаток за All Inclusive на барање.

 

УСЛУГИ

 

Во пакет аранжманот  е вклучено:

 • Авиобилет  Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје;
 • Аеродромски такси  
 • 7 Ноќевања  во хотел избран од табелата  ;
 • Услуга според табелтата ;
 • Соодветен повратен трансфер од аеродромот на Мале до островот/хотелот (со глисер, хидро авион или локален лет)

Во програмата не е вклучено:

 • Патничко осигурување ;
 • Индивидуални трошоци;
 • Факултативни екскурзии кој не се наведени во програмата ;
 • ПЦР тест ;

 

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ И УСЛОВИ

 

Услови за влез на Малдиви (Ковид 19):

- За сите туристи потребен е негативен PCR тест, тестот мора да биде преведен на англиски јазик, и нашите лаборатории издаваат резултати од тестирањето на два јазици.

 - Негативен тест треба да поседуваат сите патници постари од 1 година и да го носат со себе во печатена форма. 

- Потребен е ПЦР тест, не постар од 96 часа пред пристигнување.

- При слетување на аеродромот во Мале, службениците имаат право независно да извршат тестирање на патници, доколку се покаже дека се позитивни на Ковид 19, обезбедено е место за изолација. 

- 24 часа пред пристигнување и заминување од Малдиви, потребно е да пополните Travel Declaration Form. Препорака е ова да го направите на аеродром при чекирање, односно пред напуштање на хотелот при враќање.

Услови :

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, 
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
 • Патничко осигурување

 

Рокови за отказ на аранжманот и пенали:

 • До 45 дена пред датумот на поаѓање се задржува неповратниот депозит од 50% од вредноста на аранжманот;
 • Помеѓу 45-тиот и 36-тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
 • помалку од 35 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот. 

 

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари

Напомена:

Минимален број на патници на аза на кој е калкулирана цената на аранжманот, изнесува 2.

Забелешки:

 • Малдивите бараат негативен тест за PCR не постар од 96 часа.
 • За патниците кои имаат платен аранжман во нашата агенција, постои можност да закажат состанок за тестирање.

Минимален број на патници на аза на кој е калкулирана цената на аранжманот, изнесува 2.

Забелешки:

 • Малдивите бараат негативен тест за PCR не постар од 96 часа.
 • За патниците кои имаат платен аранжман во нашата агенција, постои можност да закажат состанок за тестирање.