Pallini Beach ★★★★

Pallini Beach ★★★★Калитеа 

https://www.pallini-beach.gr/        

 

 

ХОТЕЛОТ:

Хотел Pallini Beach ★★★★КалитеаХалкидики кој се наога на сама плажа што дели територија со хотелот Атос. Се состои од централна зграда од девет спрата и еднокатни бунгалови.

 

ЛОКАЦИЈА

Хотелот Pallini Beach ★★★★, е на првиот крак на Халкидики - Касандра, во Калитеа, има своја плажа .

 

СОБИ:

Покрај хотелската зграда, сместување може да се понуди и во бунгалови, кои се наоѓаат соодветно на првата, втората или третата линија на плажата и се многу погодни за семејства. Стандардните соби не се одликуваат со ништо посебно, мебелот е прилично стар, но со оглед на описот на вообичаените хотелски делови, навистина не мислиме дека ќе поминете многу време во нив, освен краток попладневен одмор.

Сите стандардни двокреветни соби имаат делумен поглед кон морето и се опремени со клима уред, фен, фрижидер, сеф, сателитска ТВ, телефон.

 

ХРАНАТА:

Појадок и вечера се служат на шведска маса, а производите што се користат за подготовка на кулинарски задоволства се носат директно од приватните градини на хотелот. Еднаш неделно се организира грчка вечер во таверната кон комплексот.

 

УДОБНОСТИ:

Надворешен базен, тениско игралиште, терени за одбојка и кошарка, билијард, пикадо, детско игралиште и забава, паркинг, мини маркет, фризер, црква, конференциски услуги и пристап до Интернет во холот на хотелот се со доплата. Гостите на плажата Палини плаќаат 7,50 евра на ден за употреба на чадор со две лежалки.

 

Понуда за  празникот Св.Кирил и Методиј (24.мај.2021)
 
 Специјална промоција  -40% !
 

Термин: 20-24/25.05.2021
Хотел:
 Pallini Beach ★★★★

Услуга: Полу пансион (појадок и вечера )                                                                                                                                                                                                               
Тип на соба: Double Room Side Sea
Пакетна цена за 4 ноќи од лице : 161 €

Пакетна цена за 5 ноќи од лице : 203 €

 

👨👩👧👦 1 дете до 11 години бесплатно во хотел


 Повеќе за хотелот на следниот линкпребарувач
 или
 Пратете барање на следниов: линк

Галерија