BLUE LAGOON PRINCESS 5*

Ви го претставуваме модерниот Blue Lagoon Princess Hotel 5*, лоциран на плажата Кalives, помеѓу првиот и вториот крак на Халкидики. Очекувајте луксузен рајски одмор во овој модерен хотел на тиркизното Егејско море, особено популарен за семејства. 

Хотелот нуди се што софистициниран гостин би очекувал; луксуз и комфор, затворен и повеќе отворени базени и спа центар, активности за деца и спорт, во неколку зборови идеално место за социјални и семејни настани..

Изборот на типови соби се движи од стандардни соби со поглед кон градина и море, апартмани со поглед кон градина или заеднички базен до делукс апартмани со приватен базен а гостите може да ги уживаат сите удобности: клима уред, сателитска ТВ, телефон, интернет конекција, фрижидер, сетови за правење чај/кафе, бањарки и папучи.
 
Локацијата на златна песочна плажа и кристално чиста вода што ја одразува длабоката зелена боја на околната борова шума се совршени поставки за започнување на вашите соништа.

На прв поглед:

- Локација во прв ред на плажа
- Луксузни соби и апартмани
- Услуга All Inclusive
- Неколку базени и тераси за сончање, џакузи и млазни масажери
- 3 ресторани и 5 барови
- Спа со затворен базен, центар за убавина
- Професионална забава и активности
- Надгледуван детски клуб

Објекти
 • Објекти за деца, Детско игралиште, Базен за прскање со игри на вода за деца од 5-10 години и бебешки базен (слатка вода во двата базени)
 •   Детски клуб (на возраст од 4-12 години)
 •   Спа со различни третмани (со доплата)
 •   Салон за убавина (со доплата)
 •   Мини маркет и бутик, Уметничка галерија
 •   Теретана
 •   Парна бања и сауна
 •   Безжичен интернет
 •   Паркинг за гости
 •   Сервис за перење алишта
 •  „Turn -down“ услуга за Јуниор апартмани и апартмани
 •   Пинг Понг
 •   Забавен театар (надворешен, внатрешен по потреба)
 •   Адаптирани соби за гости со посебни потреби

Специјална понуда за 08.10 - 11.10.2021, 3 All Inclusive, 
Standard Double Room (2+1) 316€ за двајца 
Доплата за деца:
- едно дете 2-12 години, бесплатно (без дополнителен кревет)*Бројот на расположиви соби е ограничен и понудата важи до пополнување на бројот на соби. 

Резервирајте тука >>>>>

Галерија

Поврзани блог статии

Ви требаат повеќе информации?  Тука сме за вас!

+389 70 317 022 |  info@agentur.com.mk

Актуелни понуди

Сите блог статии од Актуелни понуди