Grand Hotel & Spa - MK Resort Kopaonik

Grand Hotel & Spa отсекогаш бил еден од симболите на Копаоник благодарение на упорниот квалитет и врвната хотелска услуга. Со намера да ви овозможи луксузно искуство во секој сегмент, со ентузијазам оваа година започнаа со обемна реконструкција и изградба на нови објекти.

Grand Hotel & Spa може да се пофали со совршена локација, веднаш до скијачките патеки и ски -лифтовите, со прекрасен поглед над шумските падини на Копаоник. Супериорната удобност и во нивните 201 луксузни соби и апартмани се комплетирани со бројни капацитети за релаксација и уживање во текот на целата година. Репутацијата на хотелот Гранд е гордост на српскиот хотелски бизнис речиси три децении. Оние кои се љубители на врвно спа искуство имаат на располагање Grand Oasis Spa & Wellness Center, со површина од 1800 m², која претставува вистинска оаза на душата и која, со својот надворешен и внатрешен базен, сауна и ексклузивни спа третмани, е идеално место за целосна релаксација.

СОБИ И АПАРТМАНИУживајте во ентериер кој што е во хармонија со природата и поглед на врвовите на Копаоник. Луксузните соби и апартмани нудат удобност, топлина и елеганција и претставуваат совршен избор за вашиот висококвалитетен одмор. Изберете структура и аранжман според вашите потреби и уживајте во релаксирачкиот амбиент создаден за вас.

ГАСТРОНОМИЈАForest Bar

Топол планински амбиент идеален и за утринско кафе со поглед на скијачките патеки и кратка пауза помеѓу скијање и долги прошетки во природа. Магично место каде што можете да поминете незаборавна вечер покрај каминот и слушајќи ги приказните за Копаоник. Место на кое секогаш ќе се враќате за нова приказна, одлично вино или десерт.Grand Restaurant

Гастрономско искуство во кое ќе уживате. Заборавете на вообичаената хотелска понуда и подгответе ги вашите сетила за кулинарско искуство во кое ќе уживате и ќе им кажете на вашите пријатели кога ќе се вратите од вашиот одмор. Балансирана комбинација на вкусови и селекции исто како и во најдобрите гурмански ресторани ја карактеризираат понудата на одборот на Ресторанот Гранд. Скапоцените камења на старите локални јадења подготвени на оригинален начин и комбинирани со достигнувањата на модерната кујна, со посебен акцент на традиционалните десерти. Ова е она што можете да го очекувате покрај одличната услуга во Ресторанот Гранд.À la carte ресторан Гарден

Чиста планинска идила покрај скијачките патеки, гордост на гастрономијата на Копаоник.
Незаборавен поглед на зимската градина од едно од најпопуларните места за дружење на Копаоник. Во весела и пријателска атмосфера можете да уживате во шолја топло чоколадо, варено вино или исклучителен оброк. Автентичен планински амбиент и мирна внатрешност го нагласуваат зачудувачкиот поглед на врвовите на Копаоник.

 СПА И ВЕЛНЕСНивната филозофија има за цел да воспостави внатрешен мир и да го зачува. Доживејте моменти на целосна релаксација и ревитализација во удобноста за Спа и Велнес прилагодени на денешниот модерен начин на живот и дизајнирани за вашето уникатно искуство. Центарот за спа и велнес Grand Oasis се протега на близу 2.000 м², создавајќи уникатен свет на виталност, убавина и хармонија.

Ценовник за зима 2021- 2022
 
Цените се изразени во € по соба по ноќевање
За помал број на ноќевања исклучиво на барање
Период Мин. ноќи Услуга ГРАНД СОБИ
Standard Superior Deluxe Family
2 pax 2 pax 2 pax 2 pax
02.12 - 12.12. 3 HB 169 199 239 279
12.12 - 17.12 5 HB 199 229 269 309
17.12 - 24.12. 3 HB 169 199 239 279
24.12 - 30.12. 6 HB 219 249 289 329
30.12 - 03.01. 4 HB 379 409 449 499
30.12 - 09.01. 7 HB 330 360 399 440
09.01 - 23.01. 7 HB 269 299 339 379
23.01 - 30.01. 7 HB 229 259 299 339
30.01 - 13.02. 4 HB 229 259 299 339
13.02 - 20.02. 7 HB 249 279 329 369
20.02 - 27.02. 4 HB 209 239 279 319
27.02 - 06.03. 4 HB 189 219 259 299
06.03 - 13.03. 4 HB 209 239 279 319
13.03 - 20.03. 4 HB 169 199 239 279
20.03 - 17.04. 1 HB 169 199 239 279
 
Услови за резервации
  • Достапна NON-REFUNDABLE опција за сите термини со попуст од 15% за неповратна уплата. 
  • РАН БУКИНГ попуст 10% за сите резервации до 31.10.2021.
  • Бројот на соби што се продаваат по условите за ран букинг е ограничен 
  • Наведените попусти се пресметуваат на услугата на ноќевање и не можат да се собираат 
  • Минимален број лица за резервација на Deluxe и Family соби: 3
  • Максимален капацитет на Deluxe соба е 4 лица, максимален капацитет на Family е 6 лица
  • Достапна услуга BB - ноќевање со појадок за сите наведени датуми, се одзема - 7.70 € по лице по ноќевање

За сите информации за резервации и понуди за специјани промотивни пакети обратете ни се на 070 317 022 или info@agentur.com.mk

 

Поврзани блог статии

Ви требаат повеќе информации?  Тука сме за вас!

+389 70 317 022 |  info@agentur.com.mk

Актуелни понуди

Сите блог статии од Актуелни понуди