РТАЊ

„Ртањ“ се наоѓа на Копаоник, под врвот „Мали Караман“, на надморска височина од 1786 метри, на самата скијачката патека. Едно од најпознатите места на најубавата планина во Србија.
„Ртањ“ е отворен за прв пат во 1958 година, и целосно реконструиран во 2013 година. Во текот на сите овие години, стана едно од иконските места на Копаоник, пред се поради специфичната атмосфера и добрата забава за сите возрасти.

Покрај одличната позиција на патеката Мали Краман, „Ртањ“ им нуди на сите гости бесплатна лекција за скијање и бордање секое утро, со посебна грижа за децата за кои организираат ски - кампови што се одржуваат во текот на целата година, со можност за членство во скијачкиот клуб „Ртањ“ кој е најтрофејниот во регионот!

Како дополнување на повеќе од доволно зимски и летни спортски активности во „Ртањ“, можете феноменално да јадете во „Оџаклија“, најстариот ресторан на Копаоник.

Сите гости на „РТАЊ“ добиваат бесплатен паркинг во оградената зона за паркирање.
 
број Период / тип соба Стандард Ртањска Ртањска супериор
1 01.12-19.12.2021. 6.800,00 7.300,00 7.800,00
2 19.12-26.12.2021. 7.400,00 7.900,00 8.400,00
3 27.12-02.01.2022. 11.000,00 12.300,00 12.800,00
4 02-09.01.2022. 10.600,00 11.100,00 11.600,00
5 09-16.01.2022. 8.800,00 9.300,00 9.800,00
6 16-23.01.2022. 8.800,00 9.300,00 9.800,00
7 23-30.01.2022. 8.800,00 9.300,00 9.800,00
8 30.01-14.02.2022. 10.600,00 11.100,00 11.600,00
9 14.02-17.02.2022. 11.000,00 12.300,00 12.800,00
10 17.02-22.03.2022. 8.800,00 9.300,00 9.800,00

Цените се по лице, на база на полу пансион (ноќевање, појадок и вечера)
 
Првата уплата во износ од 50% од вкупниот износ се врши во рок од 3 дена од направена резервација и претставува потврда на резервацијата. Остатокот од 50% треба да биде уплатен најдоцна до 8 дена пред почеток на престојот.    
 
Попусти за деца:
-до 3 години, во ист кревет со родител - бесплатно
-од 03-12 год. плаќаат 50% ако користат ист кревет со родител 
-од 03-12 год.плаќаат 70% ако користеат сопствен лежај. 
 
Дочек на Нова Година се доплаќа дополнително 7.000 динари за возрасни и 4.000 динари за деца. Во цената е вклучена неограничена конзумација на јадење и домашни пијалоци. 
 
Туристичка такса е 120 дин. за возрасни од вечер, а за деца 7-15 год. изнесува 60.00 динари од вечер и не е прерачуната во цената на пансионот
 
Сите соби имаат сопствена бања, ТВ, WiFi, а оброците се служат по систем швадска маса

Сите информации и резервации на info@agentur.com.mk и 070 317 022
 

Галерија

Поврзани блог статии