VICEROY - Луксузен ресорт на Копаоник

VICEROY KOPAONIK е првиот луксузен хотел на Копаоник со пет sвезди (5*) и припаѓа на меѓународниот синџир VICEROY HOTEL GROUP. Ова е првиот објект што компанијата го отвора во Европа, и само втората дестинација за скијање во портфолиото на групата.

Хотелот располага со 119 соби, од кои 66 кралски соби, 34 двокреветни кралици и 19 апартмани.
Повеќето соби имаат балкон и поглед на планина и патека.

За да уживаат во гастрономските вештини на врвните кулинарски мајстори, како и да понудат пијалоци од целиот свет, гостите ќе имаат на располагање три ресторани и два барови (вклучувајќи го и скијачкиот салон Apres) кои ќе им понудат добредојде за одмор и уживање.

За да ја комплетираат атмосферата, гостите на хотелот Вицерој Копаоник имаат на располагање Спа и велнес центар со шест простории за масажа, двa надворешни и еден затворен базен, амам, теретана и салон за убавина.

Hotel Viceroy Kopaonik Mountain Resort има две сали за состаноци кои можат да соберат помеѓу 40 и 70 луѓе и „сала за одбор“ за 12 лица идеална за приватни состаноци. Двете поголеми сали имаат природна светлина, тераси и поглед на планина.

Секако за скијачите има модерно опремена ски гаредероба и изнајмување на ски опрема со директен излез на стаза, па овој објект се смета за СКИ ИН - СКИ АУТ хотел. 

* Поради дневните измени на цените според пополнетост на капацитетите, Ви препорачуваме да ни се обратите непосредно пред правење на резервација .

Галерија

Поврзани блог статии

Ви требаат повеќе информации?  Тука сме за вас!

+389 70 317 022 |  info@agentur.com.mk

Актуелни понуди

Сите блог статии од Актуелни понуди