Хотел ПУТНИК 4* - Копаоник

Хотел Путник се наоѓа во „Сунчана долина“, најубавиот дел на Копаоник, на 1.650 метри надморска височина.

Целосно реновиран хотел, сега им нуди на своите гости се што ќе го направи нивниот одмор удобен, интересен и пријатен. Капацитетот за сместување е 116 единици, или 270 легла, од кои 83 модерни стандардни соби, 13 семејни соби и 6 луксузно опремени апартмани, како и Супериор Вила Путник, која е дел од хотелот Путник и им обезбедува на гостите 6 фамилијарни и 8 стандардни соба.

Секој ден, хотелот организира мини автобуски трансфер до скијачкиот центар за своите гости, како и враќање во хотелот, а има директна конекција од и до хотел со стазата „Сунчана долина“. 

Дополнителна содржина:
СПА & ВЕЛНЕС центар, ресторан за пансиони, лоби бар, игротека за деца, фитнес центар, конгресен центар и сала за состаноци, скијачка гардероба во хотелот, повеќенаменски спортски терени на отворено, паркинг, банкомат и продавница за сувенири.

Појадок и вечера се вклучени.

Камин барот е идеално место за моменти на релаксација и уживање со саканите со кафе или чаша вино.

Велнес:
Внатрешен базен за возрасни, внатрешен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска бања, инфрацрвена сауна, турска бања и тапидариум.

Конгрес:
Една конгресна сала со максимален капацитет од 150 луѓе во седишта во театарски стил.

Конгресната сала е погодна за организирање и приватни и деловни настани (состаноци, семинари).

Салата ја има целата потребна аудио и визуелна опрема.

Спорт:

Хотелот има отворени спортски игралишта (кошарка, одбојка, фудбал, ракомет) кои се одлични за подготовка на спортски клубови. Хотелот има и теретана.

Ценовник:

*Цените се дадени 
 
ХОТЕЛ ПУТНИК КОПАОНИК 4* СУПЕРИОР ВИЛА ПУТНИК  4*
РАН БУКИНГ- 10% ДО 31.10.2021.
ПЕРИОД УСЛУГА STANDARD FAMILY APARTMAN STANDARD FAMILY
1/1 1/ 2 1/3 1/3 1/4 (min 4 osobe) 1/1 1/2 1/3 1/4
01.12.-.23.12.  
 
 
 
 
 
 
HB
107 71 78 85 139 92
24.12.-28.12. 128 85 94 102 166 111
29.12.-02.01. 195 130 143 156 254 169
03.01.-22.01. 143 95 105 114 186 124
23.01.-12.02. 128 85 94 102 166 111
13.02.-16.02. 143 95 105 114 186 124
17.02.-05.03. 128 85 94 102 166 111
06.03.-09.03. 150 100 110 120 195 130
10.03.-12.03. 120 80 88 96 156 104
13.03.-03.04. 113 75 83 90 147 98

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:
• Деца до 3 години имаат бесплатен престој.
• Деца од 3-12 години придружени со возрасен плаќаат 70% од цената ако користат посебен кревет или 50% од цената ако користите заеднички кревет.

ЦЕНИ НА ПАКЕТ:
• Цените на аранжманот се однесуваат на периодот од 01.12.2021 година до 02.04.2022 година и се прикажани во евра € по лице, дневно.
• Цените се формираат на 01.09.2021 година врз основа на деловната политика на хотелот и не може да биде предмет на жалба.

РАНА РЕЗЕРВИРАЊЕ ДО 31.10.2021 година. :
Начин на плаќање:
• 50% од плаќањата најдоцна 3 дена по издавањето на фактура за потврдување на резервацијата.
• Остатокот до 100% мора да се плати најдоцна 14 дена пред почетокот на аранжманот.
• Бројот на соби е ограничен.

ДЕТСКА НЕДЕЛА 23.01.2022. - 06.02.2022 година.
Начин на плаќање:
• Бесплатен престој за деца до 12 години придружуван од возрасен, на посебен или заеднички кревет.
• Еден возрасен со полно плаќање, едно дете бесплатно и важи само за блиските членови на семејството.
• Ако во собата има еден возрасен и едно дете, се применува цената за еднокреветна соба и дете е гратис.
 
УСЛУГИ И ОБЈЕКТИ Вклучени во цената на престојот:
• Користење на Wellness & spa според работното време на центарот:
• Затворен базен за возрасни
• Затворен базен за деца
• џакузи
• Финска сауна
• Руска сауна
• инфрацрвена сауна
• Турска бања
• Тапидариум
• Користење на фитнес центар

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА СЛЕДНОТО:
• Масажа и амам, потребна е резервација.
• Игротека за деца и Забавна игротека.
• Туристичка такса по лице дневно за возрасни 120 RSD, деца (0-7 години) - бесплатна, (7-15 години) - 60 RSD.
• Осигурување во износ од 20,00 РСД по лице дневно без разлика на возраста.

УСЛОВИ ЗА ОТКАУВАЊЕ НА АРАНЖMАНОТ И ПРОМЕНА НА УСЛОВИТЕ:

Гостинот е должен писмено да го извести хотелот за откажување или промена на датумот на аранжманот. Во зависност од роковите за откажување, се задржуваат следните проценти од вкупната цена на аранжманот:

• 30% доколку се откажете 45-15 дена пред почетокот на аранжманот
• 100% доколку се откажете 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

По потврдување на резервацијата, промените може да се направат само со согласност на хотелот.
Доколку гостинот го прекине престојот порано од која било причина, хотелот го задржува правото да не го врати износот за неискористениот дел од аранжманот.
Хотелот не ги зема предвид неповолните временски услови како валидна причина за откажување или рано заминување од хотелот.
Во случај на виша сила (големи временски непогоди, штрајк, војна, епидемија, смрт, терористички напад, затворање на аеродроми, железнички и автобуски станици или слични непредвидени околности), потврдено со вонредна состојба, предизвикува гостинот да не пристигне, гостинот нема да се наплаќа за аранжман.

Гаранција за Ковид - хотелот Путник Копаоник гарантира враќање на сумата платена за користење на услугите во хотелот Путник Копаоник во целост во следниве случаи:

• Потврдено присуство на коронавирус кај едно или повеќе лица на кои се однесува резервацијата за сместување. Гостинот е должен да достави позитивен резултат на ПЦР тестот валиден за домашни и странски гости.
• Затворање на границите за странски гости, прогласување вонредна состојба на територијата на Република Србија, за домашни и странски гости.

Галерија

Поврзани блог статии