VICEROY - Зима 2023

 

VICEROY KOPAONIK е првиот луксузен хотел на Копаоник со пет sвезди (5*) и припаѓа на меѓународниот синџир VICEROY HOTEL GROUP. Ова е првиот објект што компанијата го отвора во Европа, и само втората дестинација за скијање во портфолиото на групата.

 

Хотелот располага со 119 соби, од кои 66 кралски соби, 34 двокреветни кралици и 19 апартмани.

Повеќето соби имаат балкон и поглед на планина и патека.

 

За да уживаат во гастрономските вештини на врвните кулинарски мајстори, како и да понудат пијалоци од целиот свет, гостите ќе имаат на располагање три ресторани и два барови (вклучувајќи го и скијачкиот салон Apres) кои ќе им понудат добредојде за одмор и уживање.

 

За да ја комплетираат атмосферата, гостите на хотелот Вицерој Копаоник имаат на располагање Спа и велнес центар со шест простории за масажа, двa надворешни и еден затворен базен, амам, теретана и салон за убавина.

 

Hotel Viceroy Kopaonik Mountain Resort има две сали за состаноци кои можат да соберат помеѓу 40 и 70 луѓе и „сала за одбор“ за 12 лица идеална за приватни состаноци. Двете поголеми сали имаат природна светлина, тераси и поглед на планина

 

Секако за скијачите има модерно опремена ски гаредероба и изнајмување на ски опрема со директен излез на стаза, па овој објект се смета за СКИ ИН - СКИ АУТ хотел. 

 

 

 

 • Типови на соба:
 • King соба (29 - 41 м2): комфоротна соба со брачен кревет (димензија 200x200 цм); софа за седење; купатило со туш кабина или када и одвоен тоалет; со балкон со поглед на ски стазите или на туристичката населба
 • Queen соба (35 - 41 м2): 2 одвоени кревети (димензија 150x200 цм); купатило со када и со одвоен тоалет; со балкон со поглед на ски стазите или на туристичката населба 
 • Копаоник апартман (50 - 58 м2): комфортна соба со брачен кревет (димензија 200x200 цм); дневна соба со софа на развлекување; купатило со туш кабина, када и одвоен тоалет; со балкон со поглед на туристичката населба
 • Апартман Караман (52 - 81 м2): комфортна соба со брачен кревет (димензија 200x200 цм); дневна соба со софа на развлекување; мала кујна (без опрема за готвење); купатило со туш кабина, када и одвоен тоалет; поглед на ски стазите; со балкон или без балкон.
 • Viceroy Penthouse (253 m2): луксузен апартман со поглед на најубавиот дел на планините во Копаоник; лифт кој директно ве води во апартманот; комфортна соба со брачен кревет (димензија 200x200 цм) и Queen/двокреветна соба со 2 одвоени кревети (димензија 150x200 цм) за едно лице, од кои двете имаат сопствено купатило; пространа дневна соба со голема софа, камин, работна маса и фотеља; трпезариска маса за 10 лица; целосно опремена кујна; гардеробер и голем балкон со поглед на ски стазите. 

 

 • Сите соби и апартмани ги имаат следниве поволности: подесување на светлата со далински управувач; високо квалитетна памучна постелнина; постава за куфери; TV од 55” ; завеси за замрачување; minibar; Nespresso апарат за кафе; Wi-Fi; греач за вода; бесплатна флаширана вода, чај и кафе; пегла и даска за пеглање; бадемантил и папучи; фен за коса; вага и козметика "Natura Bisse i ROIL by Amanda George" во тоалетот. 

 

Исто така, овој хотел е PET FRIENDLY! Воедно, нуди VIPets @ Viceroy програма, која има посебно смислена содржина за вашите миленици !


 

Цени за зимска сезона 2023
Тип на соба 01.12.22. - 25.03.23. 26.03. - 07.04.23.
KING  од 185 од 120 €
QUEEN / ДВОКРЕВЕНТА од185 € од 120 €
КОПАОНИК АПАРТМАН од 365 € од 251 €
КАРАМАН АПАРТМАН од 480 € од 351 €
PENTHOUSE АПАРТМАН од 4.000 € од 2.000 €
 
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА: 
 • EARLY BIRD / плаќање однапред (без опција за повратка на уплатените пари):
  • 46 и повеќе дена однапред - 15 % попуст на цената
  • 45 - 30 дена однапред  - 10 % попуст на цената
 • Остани подолго - скијај повеќе и заштеди, минимум 3 ноќи; резервирај до 30.11.2022 - 15% попуст на цената

Политика за деца:
 • 0 - 6 години - бесплатно со две возрасни лица во соба 
 • 7 - 14,99 години - 50% попуст
 • >15 години - без попуст  

 • Минимален престој: 3 - 5 ноќи, во зависност од периодот. 
 • Доплата за ручек: +25€ / по лице / на ден 
 • Доплата за вечера: +30€ / по лице / на ден
 • Туристичка такса: 1€ / по лице / по ноќ
 • Паркинг / хотелска гаража која е достапна со најава 
 • Куќни миленици: 50€ по престој (само за мали раси до 15кг)

Галерија